Програма реформування для відповідності стандартам НАТО: які кроки має зробити Україна, озвучив Подоляк

Ілюстративне фото: bigkyiv.com.ua

В адаптивній річній національній програмі подальшого реформування для відповідності стандартам НАТО є кілька компонентів. Частина стосується військової складової, частина — цивільної. Про це сьогодні, 29 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив радник Офісу глави президента України Михайло Подоляк.

За його словами, військова складова стосується реформування української армії.

“І з погляду не лише переозброєння, тобто остаточного, скажімо так, прощання з радянським стандартом зброї, який у нас був на озброєнні, а й з погляду систем управління, взаємовідносин по вертикалі та горизонталі в армійському середовищі. Другий блок стосується більш загальних питань — прав людини, гарантії прав національних меншин тощо. НАТО одночасно вимагає вдосконалення системи військового вишколу, військового управління та системи цивільної підготовки, щоб ми компліментарно і повністю були схожими на ті країни, які входять до Альянсу, — повідомив Подоляк.

Він звернув увагу, що, на думку Єврокомісії, Україна досить жорстко і швидко виконує вимоги, необхідні для початку політичних переговорів щодо вступу до Європейського Союзу.

“І такі самі вимоги щодо членства України в НАТО. Ми, в принципі, і з того, і з того боку намагаємось виконувати максимально об’ємно пакет реформ, — зауважив радник глави Офісу президента України.

Подоляк розповів, до яких трьох основних наслідків мають призвести реформи в Україні.

“Перше: держава має стати прозорішою та жорстко забезпечувати права людини на самореалізацію. Ця частина включає цілу низку різних аспектів життя простої людини. Друга складова — це все, що стосується сектору справедливості. Це не лише антикорупційна архітектура як така, але це й інші аспекти захисту прав людини, безперечно. І третя складова — це конкурентні можливості політичні, економічні, які забезпечуються в більш ефективній державній системі. Ось три блоки реформ, які має Україна вирішити. І Україна, до речі, на цьому шляху досить ефективно виглядає”, — заявив він.

Також читайте: Затверджено план дій на 2024 рік: підсумки першої зустрічі Ради Україна – НАТО на рівні глав МЗС (ВІДЕО)

Нагадаємо, політолог Володимир Фесенко повідомив, що список запропонованих НАТО Україні реформ — майже на 9 сторінок, вони деталізовані, прописані, але зводяться в основному до реформ у військовому секторі. Для України важливо, по-перше, що цей документ ухвалено.

Прямий ефір