Правова рамка для конфіскації всіх заморожених активів РФ з’явиться лише внаслідок політичної волі Заходу, — Божко

Ярослав Божко. Скриншот: uatv.ua

Питання повної конфіскації заморожених у країнах Заходу російських активів перебуває у підвішеному стані, оскільки вимагає насамперед від країн G7 розробки єдиної правової рамки. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.

“Ми маємо ще враховувати, що країни G7 загалом — це держави з дуже різною правовою системою. Тому що Канада, Британія, США — це прецедентне право. Континентальна Європа та Японія — це континентальне право. Тобто існує дуже велика проблема, пов’язана з тим, що досі не існує цієї правової рамки конфіскації повної. Але вона може з’явитися тільки через те, що реально керівництво країн Заходу матиме політичну волю такий маневр провести та розробити її”, — констатував гість ефіру.

Коментуючи рішення G7 про кредит Україні на суму 50 млрд дол., який країни планують погашати із прибутку від російських активів, Божко зазначив, що ці гроші мають стабілізувати українську економіку.

“Імовірніше, ця сума буде частиною траншів макрофінансової допомоги Україні. Тобто це безпосередньо те, що йде на зміцнення української національної валюти та потенційно — на більшу стабілізацію української економіки”, — пояснив він.

Божко додав, що поки не ухвалено рішення про конфіскацію самих активів, є фінансові ризики для країн, які надаватимуть кредит Україні під майбутній прибуток від них, адже він може виявитися меншим, ніж планувалося.

“Якщо цей прибуток виявиться меншим, то, очевидно, має бути, напевно, прописаний якийсь страховий механізм, який насамперед забезпечуватиме стабільність надходжень, щоб потім не виявилося, що, наприклад, очікувана сума вдвічі менша за ту, яка реально надійшла. Буде розроблено, очевидно, страхові механізми, зокрема можливість покрити різницю з якихось інших фондів”, — припустив голова Центру політичних досліджень “Доктрина”.

Читайте такожВикористання заморожених російських активів для України законне, Москва не зможе оскаржити — пояснення економіста

Нагадаємо, міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер повідомив, що Україна отримає кредит у 50 млрд доларів від держав G7 (“Великої сімки”) коштом активів Російської Федерації. Раніше Рада Євросоюзу схвалила передачу доходів від активів РФ на користь України. Велика частина грошей піде на військову підтримку Києва.

Прямий ефір