До деокупованого від росіян Херсона повертається довоєнне життя. У деяких районах відновили електропостачання. Зі світлом уже 17% жителів. У місті, як і раніше, немає води і тепла. Воду підвозять волонтери з Миколаєва. Водночас обстріли росіянами населеного пункту тривають, повідомляє FREEДОМ.
“Нам світло дали, тому все добре. Ну, немає води, обійдемося. Потихеньку все буде нормально”, — каже місцева жителька Лідія Васильєва.
“ТЕЦ зруйнована, замінована, ми не можемо зараз відновити опалення. Люди, будь ласка, виїжджайте. Є виїзд на Миколаїв, з Миколаєва хаб іде далі — Одеса і далі. З учорашнього дня запущено поїзд Херсон – Хмельницький. 2-3 дні почекайте, і буде загальний графік включень, 2-3 години в день буде світло, з водою так, проблема, але зараз привозять воду”, — розповів житель Херсона Володимир.
“Привозять миколаївці регулярно, щодня воду скільки хочете. Дають нам до пізнього вечора. Люди достатньо беруть. Увімкнули вже в основному скрізь світло. З’явилася в нас їжа. Електроплити увімкнули. Ціни всі помірні, і кава, і цукор. Усе достатньо. Повні магазини. Банки в чергах поки що, але беруть люди пенсії, переводять гроші в готівку на пошті. Усе в нас на сьогодні добре. Я оптимістка, і що робити? Будемо жити. Україна — це наше. І я ніколи не дозволю, щоб мою Україну хтось гидив. Я тут народилася, всі предки мої народилися в Херсонській області. Ми ніде не були. Усі передові — комбайнери, свинарки, доярки. Ми тут оремо, нікому нічого не віддамо. Наші діти будуть тут стояти, життя віддавати, але тут ніхто не пройде”, — поділилася жителька Херсона Тамара Прокопівна.
Детальніше про те, що говорять про ситуацію в Херсоні мирні жителі, — дивіться у відео:
Читайте також: 770 млн грн виділено з держбюджету — виплату пенсій відновили у звільненому Херсоні (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, в Херсоні відкрито 6 “Пунктів незламності”, ще 2 у Білозерці та Бериславі. Надалі мають відкритися ще 10. Там люди матимуть змогу отримати необхідну допомогу, а також під’єднатися до інтернету. Завдяки такій ініціативі люди відчувають підтримку влади та відчувають, що вони не самі.