Потрапили у двигун: експерт у сфері авіації поділився деталями про збиття російського Ту-22М3

Ту-22М3. Фото: tsn.ua

Міністерство оборони РФ причиною катастрофи Ту-22М3 у Ставропольському краї назвало “технічну несправність”, не бажаючи визнавати, що стратегічний бомбардувальник був збитий Повітряними силами Збройних сил України. Про це сьогодні, 21 квітня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.

За його словами, цілком можливо, що до катастрофи літака могли призвести і технічні проблеми з літаком.

“У цих літаках дійсно можуть бути якісь технічні проблеми. Адже насправді ці літальні апарати дуже старі — їм понад 30 років. Але якщо вивчити поширене відео падіння цього літака, можна відзначити кілька ознак того, що по літаку було завдано удару протиповітряними силами оборони України”, — зазначив експерт.

Він назвав кілька ознак.

“Те, що Ту-22М3 був пошкоджений ракетою протиповітряної оборони або її осколками — очевидно. Вони влучили в один із двигунів літака, і він загорівся. Екіпаж не зміг загасити двигун і спробував піти на запасний аеродром. Але через відмову тяги у двигунів зірвався штопор. Розуміючи, що літак не вийде посадити, члени екіпажу катапультувалися. У підсумку на оприлюдненому відео ми змогли побачити падіння бомбардувальника”, — пояснює Храпчинський.

Він також додав, що літак могли підбити ще над Азовським морем.

“Те, що влучили в один із двигунів літака, дозволило йому рухатися. Тому він і зміг долетіти до Ставропольського краю. А підбити його могли ще над територією Азовського моря”, — констатував експерт у сфері авіації.

За його словами, знищення Ту-22М3 ще раз довело Україна здатна знищувати російську авіацію як на землі, так і в повітрі.

“Я думаю, що знищення російського стратегічного бомбардувальника показало — Україна в змозі знищувати російську авіацію. І це стає ахіллесовою п’ятою РФ. До речі, тут потрібно зазначити, що російська авіація так і не отримала паритет у повітряному просторі”, — резюмував Храпчинський.

Читайте також: Безпрецедентна подія — експерти про знищення Україною російського бомбардувальника Ту-22М3 (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Анатолій Храпчинський зазначав, що знищення бомбардувальника Ту-22М3 — це непоправна втрата і удар по іміджу РФ.

Читайте також: Безпрецедентна подія — експерти про знищення Україною російського бомбардувальника Ту-22М3 (ВІДЕО)

Прямий ефір