Знищення бомбардувальника Ту-22М3 — це непоправна втрата й удар по іміджу РФ, — Храпчинський

Анатолий Храпчинский. Скриншот: uatv.ua

Знищення російського стратегічного бомбардувальника Ту-22М3 — це непоправна втрата та сильний удар по іміджу для російської авіації. Про це сьогодні, 21 квітня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.

За його словами, сьогодні РФ не може виробляти нові літаки цього типу.

“Знищення цього літака стало непоправною втратою для Росії. Тому що за весь час свого існування РФ з 1991 року не побудувала жодного стратегічного бомбардувальника. Це ми говоримо і про Ту-95, і про Ту-160, і Ту-22М3. Попри те, що російська пропаганда заявляє про випуск чотирьох нових Ту-160, ми повинні розуміти, що йдеться не про будівництво нових бомбардувальників, а про відновлення старих у спробі зберегти можливість експлуатації цього типу літака”, — розповів Храпчинський.

Експерт також зазначив, що знищення російського бомбардувальника ускладнить російській авіації близький підхід до кордонів території України.

“Раніше ЗСУ знищували цей тип літаків на аеродромах базування, а зараз це вдалося зробити під час бойової роботи. Це означає, що тепер російським бомбардувальникам буде складніше підходити до кордонів території України. Тепер вони розумітимуть, що можуть потрапити в зону дії української ППО (систем протиповітряної оборони). Це також ускладнить запуск ракет Х-22 або Х-32 по українських містах”, — констатував експерт у сфері військової авіації.

Він додав, що знищення бомбардувальника сильно вдарило по іміджу всієї російської авіації. Крім того, це потужний удар по одній із частин ядерної тріади Росії.

“Ту-22М3 разом із Ту-195МС і Ту-160 входять до повітряної частини російської ядерної тріади, якою Росія ще з часів Радянського Союзу лякала весь світ. Зараз у росіян у тріаді найслабше — це засоби доставки, стратегічна авіація. Тому втрата такого літака для РФ — це дійсно непоправна втрата для російської авіації та дуже сильний удар по іміджу всього воєнного комплексу РФ, — резюмував Храпчинський.

Читайте також: Безпрецедентна подія — експерти про знищення Україною російського бомбардувальника Ту-22М3 (ВІДЕО)

Нагадаємо, 19 квітня Сили оборони України вперше збили російський стратегічний бомбардувальник Ту-22М3, який здійснював масовані ракетні атаки по території України.

Читайте також: По ядерній тріаді Росії завдано удару, — експерт про знищення Ту-22М3

Прямий ефір