У Пентагоні заявили, що Україна вже отримала від США понад 20 млрд дол. військової допомоги від моменту повномасштабного вторгнення Росії. Країни ЄС також продовжують повідомляти про нову військову допомогу. Італія готується надати Україні системи протиповітряної оборони (ППО). Також про нові постачання зброї повідомили в Іспанії та Німеччині, інформує FREEДОМ.
У США не збираються припиняти підтримку України. У Пентагоні заявили, що це міжнародне завдання. Останній пакет військової допомоги на суму 400 млн дол. включав, зокрема, системи ППО Avenger і ракети Stinger, а також ракети для систем ППО Hawk.
“Ми, Сполучені Штати, сповнені рішучості продовжувати підтримувати Україну засобами для самозахисту стільки, скільки буде потрібно. У підсумку Україна залишиться вільною і незалежною країною з незайманою територією. Росія може закінчити цю війну сьогодні. Росія могла б покласти цьому край просто зараз, але вони цього не зроблять. Вони збираються продовжити цю боротьбу. Вони збираються продовжувати цю боротьбу до зими, наскільки ми можемо судити, і ми, Сполучені Штати, під керівництвом президента і міністра оборони, ми продовжуватимемо підтримувати Україну доти, доки це буде потрібно”, — запевнив голова Об’єднаного комітету начальників штабів Марк Міллі.
Для захисту свого неба Україна отримала від Франції зенітні системи Crotale, а Іспанія передала ще дві системи ППО Hawk.
“Ми передали зенітно-ракетні комплекси, різні генератори і транспортні засоби, і ми продовжимо роботу з доставки матеріалів для законної оборони України. Ми також навчаємо українських військовослужбовців, і ми братимемо участь у навчальній місії Європейського Союзу, створивши навчальний центр в іспанському місті, яке я рекомендую вам відвідати, це Толедо”, — повідомив прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес.
Крім військової та фінансової допомоги, в ЄС створили нову військову місію з навчання 15 тисяч українських військовослужбовців. Діяти вона почне наприкінці листопада. Тренувальна місія відбуватиметься в країнах Євросоюзу і триватиме два роки, загалом на неї виділено 106 млн євро.
“Суть її полягає в тому, що це програма, яка діє постійно, яка передбачатиме надання допомоги українським Збройним силам у тренуваннях наших військовослужбовців як в індивідуальному, так і в колективному форматі. Тобто злагодження різних військових підрозділів, а також тренування спецпідрозділів — це можуть бути і Сили спеціальних операцій, і Сили руху опору, і Сили територіальної оборони, як складової руху опору. Це буде постійний процес, до якого приєднуються багато країн”, — розповів член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
Під час свого першого візиту до Києва прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак наголосив, що країна посилить протиповітряну оборону України. Вартість нового пакета ППО становить 50 млн фунтів стерлінгів.
“Ми продовжуватимемо вам допомагати, поки ви чините тиск на російські війська, поки ваші об’єкти інфраструктури, ваші будинки знищуються. Ми також надаватимемо нову допомогу, зокрема 120 спеціальних зенітних гармат, а також надаватимемо допомогу у вигляді радіолокаційних станцій, допомогу у вигляді військових навчань”, — заявив Сунак.
Італійський уряд готує новий пакет військової допомоги для України. До нього мають увійти системи ППО SAMP-T і Aspide. Також, уряд Італії звернеться до парламенту з проханням схвалити новий закон про військові та цивільні постачання до України протягом 2023 року.
“Італія продовжить постачання зброї, як це було раніше, у строки і способами, які ми узгодимо з нашими атлантичними союзниками і з Києвом”, — повідомив міністр оборони Італії Гвідо Крозетто в інтерв’ю газеті IL Foglio.
Канада надасть Україні 500 млн дол. військової допомоги. Про фінансову підтримку також заявили в Норвегії. Там виділять близько 144 млн дол. для Міжнародного фонду, очолюваного Великою Британією. Також 100 млн євро на ці потреби пожертвують і Нідерланди. А в Литві за лічені дні люди зібрали понад пів мільйона доларів на безпілотні кораблі для спеціального морського флоту України. Гроші на зенітні установки, які допоможуть збивати дрони-камікадзе, збирають у Чехії.
Читайте також: “Ми продовжимо міжнародну ізоляцію Росії “: через агресію в Україні Євросоюз змінює відносини з РФ
Нагадаємо, парламент Чехії визнав Росію країною — спонсором тероризму. Рішення ухвалили відповідно до резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) від 13 жовтня. “За” проголосували всі депутати, крім вкрай правих євроскептиків. Такі ж рішення ухвалила низка країн та інститутів Європейського Союзу.
Читайте також: Власне виробництво боєприпасів і зброї з НАТО, флот морських дронів та інші проєкти — Україна підвищує ефективність ЗСУ (ВІДЕО)