Понад 20 вчених отримають стипендії для увічнення подій Революції Гідності, – МОН

Фото Укрінформ

Для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні було засновано іменні стипендії. Стали відомі імена найкращих молодих вчених, які у 2022 році отримають ці стипендії.

Про це повідомляє UA з посиланням на Міністерство освіти та науки України.

Відповідний указ підписав міністр освіти та науки Сергій Шкарлет 19 листопада.

“Переможці конкурсу – 22 найкращих молодих вчених отримають стипендії з 1 січня 2022 року на один рік у розмірі майже 5 тис. гривень (на місяць, – ред.). Кожен стипендіат має вагомий внесок у розвиток української науки як важливої складової захисту національних інтересів України та посилення її міжнародного авторитету; внесок у розвиток демократичних та гуманістичних цінностей у сфері науки і освіти, а також займає активну громадську позицію”, – повідомили у МОН.

За стипендію боролися 176 претендентів, які працюють чи навчаються в установах вищої освіти та наукових установах, що належать до сфери управління міністерств, Служби безпеки України або перебувають у віданні Національної академії наук України, національних галузевих академій з урахуванням розподілу державних іменних стипендій.

Таким чином, переможців визначили у 5-ти номінаціях:

  • стипендія імені Дмитра Максимова – 5 осіб;
  • стипендія імені Назарія Войтовича – 5 осіб;
  • стипендія імені Романа Гурика – 4 особи;
  • стипендія імені Устима Голоднюка – 4 особи;
  • стипендія імені Юрія Поправки – 4 особи.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський призначив стипендії дітям з інвалідністю, які мають високі здобутки у всеукраїнських спортивних змаганнях, та їхнім тренерам.

Читайте також: 30 українців отримають по 100 тис. грн за найкращі бали із ЗНО (ВІДЕО)

Прямий ефір