Політики вплинути не можуть: чи можливо змінити позицію МОК щодо допуску росіян на Олімпіаду — думка

Олімпіада-2024. Фото: slovoidilo.ua

Позицію Міжнародного олімпійського комітету (МОК) щодо участі росіян і білорусів в Олімпіаді-2024 змінять лише громадський протест і солідарність авторитетних спортсменів та активістів. Політики та представники політичних сил вплинути на комітет не зможуть — це задекларовано в документах організації. Про це в ефірі каналу FREEДОМ сказав спортивний журналіст, редактор телеканалу “Дом” Євген Зінченко.

“Існують тільки доступні на цей момент важелі впливу, коли і Національний олімпійський комітет України, і союз 35 країн, що склався в цій ситуації, говорить про те, що потрібно впливати, потрібно доводити, потрібно вмовляти, показувати інформацію, потрібно доводити, показувати свою позицію і бути чіткими й дуже суворими у своїй позиції. Ось це може вплинути”, — вважає Зінченко.

За його словами, міжнародні спортивні організації дуже різко ставляться до того, коли в їхнє поле діяльності втручаються політики.

“На жаль, а можливо, на щастя, на такі громадські організації, як МОК, як УЄФА і ФІФА, впливає тільки громадська думка. Політика вплинути не може. Вони у своїх документах і у своїй діяльності керуються тим, що політичне керівництво і політичні діячі, і взагалі політика впливати на їхню діяльність не має права. Вони дуже різко ставляться до того, коли це питання виходить у цю площину”, — пояснив журналіст.

Однак громадськість, думки авторитетних людей можуть вплинути на ситуацію, що склалася, вважає він.

“Тільки солідарність, тільки висловлення думки з боку дуже багатьох авторитетних спортсменів, авторитетних політиків, авторитетних колишніх спортсменів, авторитетних людей узагалі, у будь-якому виді діяльності або будь-яких професіоналів може вплинути. Коли будуть говорити, наводити приклади того, що люди, а там є в цьому варіанті допуску, який обговорюється, що люди, яких можуть допустити, не повинні підтримувати війну. А дуже багато російських спортсменів підтримують війну, підтримують політику своєї держави. Ключове слово — політику. Навіть не змішують спорт і політику, а просто підтримують політику. Вони і вважають спорт політикою”, — резюмував Зінченко.

Читайте також: Дедалі більше країн виступають проти участі РФ і Білорусі в Олімпіаді — заяви (ВІДЕО)

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників віртуального саміту міністрів спорту держав-партнерів з проханням виступити проти геноцидної політики Росії та не допустити представників країни-терориста до участі в Олімпійських іграх 2024 року. 

Прямий ефір