Присутність представників РФ на Олімпіаді — це маніфестація насильства й беззаконня, — Зеленський (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників віртуального саміту міністрів спорту держав-партнерів з проханням виступити проти геноцидної політики Росії та не допустити представників країни-терориста до участі в Олімпійських іграх 2024 року. Про це інформує FREEДОМ із посиланням на пресслужбу глави держави.

Зеленський наголосив, що присутність представників країни-агресора на змаганнях навіть з нейтральним прапором не приховає намірів РФ. Олімпійські цінності не мають бути спотворені кривавою кремлівською політикою.

“Якби олімпійськими видами спорту були вбивства й ракетні удари, то ви знаєте, яка національна збірна взяла б перше місце. І не важливо, чи був би в цієї збірної її офіційний прапор — державний триколор. Російські терористи використовують різну символіку”, — зауважив він.

Глава держави розповів, що російські військові змушували українців на окупованій території України носити пов’язку білого кольору. Нібито, щоб їх не вбили. Але їх катували й убивали навіть із цими пов’язками.

Також Росія використовує певні літери латиниці на прапорах різних кольорів, і всі вони символізують геноцидну ідеологію рашизму, хоч би яким був конкретний колір.

“Буває, що російські окупанти знищують нормальне життя взагалі без будь-якої символіки — саме так почалася російська агресія. Наш півострів Крим був окупований російськими солдатами без будь-якої символіки. Тож я хочу запитати у вас: якщо представники держави-терориста з’являться на міжнародних спортивних змаганнях чи Олімпійських іграх, то хіба матиме значення, що вони там без своєї національної символіки? Сама лише присутність представників держави-терориста — це маніфестація насильства й беззаконня”, — заявив Зеленський.

Президент повідомив, що за рік російської агресії проти України загинули 228 українських спортсменів і тренерів. Також відомо, що багато російських атлетів пов’язані зі спортивними клубами російської армії та силових структур. Зокрема спортсмени, які претендували на участь у чемпіонатах та Олімпійських іграх. Багато російських спортсменів мають військове чи інше спеціальне звання. А Росія намагається використати для пропаганди війни будь-яку увагу світу до росіян.

“Якщо, не дай боже, олімпійські принципи будуть зруйновані й російських спортсменів допустять до якихось змагань чи Олімпійських ігор, лише питання часу, коли держава-терорист змусить їх підіграти пропаганді війни. Кожен із нас знає, що таке олімпійські принципи. Терор і олімпізм — це дві протилежності. Їх не можна поєднувати. Можливо, хтось хоче “шредеризації” спорту й присутності держави-терориста в тому чи іншому вигляді на спортивних майданчиках світу. Можливо, хтось хоче знехтувати олімпійським духом, щоб, маніпулюючи буквою олімпійських принципів, допомогти Росії. Але ми з вами мусимо захищати життя. Ми з вами мусимо захищати наші цінності. Ми з вами мусимо зупиняти агресію й боротися проти тих, хто обирає для себе шлях терору”, — звернувся глава Української держави.

Він акцентував, що Україна почала марафон чесності, і закликав учасників саміту приєднуватись.

“Поки Росія вбиває й тероризує, представникам держави-терориста не місце на спортивних і олімпійських змаганнях. І це не перекриєш якоюсь там удаваною нейтральністю чи білим прапором. Бо Росія тепер є країною, що все заплямовує кров’ю, навіть білий прапор. Це треба визнати. І це треба визнати, зокрема, на рівні Міжнародного олімпійського комітету. Чесність потрібна Міжнародному олімпійському комітету. Чесність, яку він, на жаль, загубив. Чесність, яка допоможе зупинити російський терор і наблизити мир. Хай життя перемагає!” — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Агресорам не місце у спорті: Україна продовжує боротьбу за недопуск Росії на Олімпіаду-2024

Прямий ефір