Поки Іванішвілі контролює владу Грузії, у країни мало шансів стати частиною Євросоюзу, — Деканоїдзе

Хатія Деканоїдзе. Фото: Facebook/Khatia Dekanoidze

Грузинська молодь готова захищати демократичні принципи і громадянські свободи, боротися за європейське майбутнє країни. Але поки на владу Грузії впливає олігарх Бідзіна Іванішвілі, у держави мало шансів стати кандидатом на вступ до Європейського Союзу. Таку думку сьогодні, 12 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучила депутатка парламенту Грузії Хатія Деканоїдзе.

Політикиня нагадала, що на протести в Тбілісі вийшли молоді люди, які не належать до жодної партії. Вони вийшли відстояти свої переконання. 

“Мій син там стояв, який зазвичай дуже рідко ходить на маніфестації, його друзі там стояли. Вони всі захищали наше європейське майбутнє. Влада думала, що все можливо, але виявилося, що ні, не все. Тож у мене позитивний дуже настрій”, — поділилася Деканоїдзе. 

Вона вважає, що доклавши зусиль і наполегливості, можна домогтися і звільнення з в’язниці третього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі. 

“Я думаю, що ми зможемо перевести Михеіла (на лікування в іншу країну — ред.). Це теж входить у наше домашнє завдання з 12 пунктів, яке нам дав Євросоюз. Нам сказали дуже чітко, що потрібно поліпшити ситуацію зі свободою в медіа, зменшити поляризацію в суспільстві, яка реально в нас була і є досі. Грузії необхідна вільна судова система, антикорупційне бюро, яке влада зробила, але абсолютно по-іншому, не так, як було рекомендовано”, — зазначила депутатка.

Деканоїдзе переконана, що влада Іванішвілі не сумісна з європейськими стандартами, хіба що з путінськими. 

“Треба боротися, треба домогтися остаточної перемоги. Але найголовніше, ми маємо розуміти: поки Бідзіна Іванішвілі контролює владу Грузії, це означає, що в нас дуже мало шансів досягти статусу кандидата на вступ до ЄС, шансів на те, щоб Грузія стала абсолютною частиною Європейського Союзу. Тому що його влада, клептократія і олігархія, взагалі не поєднується з європейськими стандартами. Його влада поєднується тільки з путінськими стандартами, коли він хоче контролювати абсолютно все”, — наголосила гостя ефіру.

Але цей контроль, який у нього є, каже Деканоїдзе, як виявилося, нічого не означає. Тому що найголовніше, що є у Грузії — це народ, який довів і показав, що ніхто в нього не зможе відібрати майбутнє.

“Тож я думаю, що влада дійде до такої точки, коли врятувати Міхеіла буде можливо”, — резюмувала Деканоїдзе.

Читайте також: “Ворог Грузії втілений у проросійському парламенті” — думки грузинів щодо протестів у Тбілісі (ВІДЕО)

Нагадаємо, 10 березня парламент Грузії на позачерговому засіданні скасував ухвалення закону про “іноагентів”.

 Читайте такожРосіяни вражені масштабами протестів у Тбілісі й тим, що уряд пішов на поступки, — Ардашвелія

Прямий ефір