Показова історія з меткомбінатом Ілліча — як на війні збагачуються російські олігархи і урядовці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Російські олігархи і урядовці захоплюють майно і бізнес на тимчасово окупованих територіях України. Так, близький до глави Чечні Рамзана Кадирова чеченський підприємець Валід Корчагін заволодів частиною металургійного комбінату Ілліча в Маріуполі Донецької області. В окупаційній “адміністрації” і в Мінбуді Росії раніше заявляли, що нібито мають намір відновити комбінат, і вже шукають інвестора, повідомляє FREEДОМ.

Історія з меткомбінатом Ілліча вкрай показова. Відбудовувати знищений об’єкт в окупованій зоні, де точно не буде іноземних інвестицій, м’яко кажучи, нерентабельно. А з урахуванням можливості деокупації Маріуполя в осяжному майбутньому — безглуздо. За словами експертів, причина такого рішення вкладається в одне слово — “розпил”.

“Російська влада традиційно пиляє бюджети. І найкращий спосіб пиляти бюджет — це через якісь глобальні будівництва, проєкти. Чи то олімпіада, чи то владивостоцькі будівництва, чи то “Північний потік”. Тому, коли йдеться про будівництво великого проєкту на мільярди доларів у зоні воєнних дій, звичайно, ідеться не стільки про те, що там будуть щось відновлювати, скільки про те, щоб разом із посадовцями з Москви розпиляти бюджет. Скільки буде. Скільки дадуть”, — сказав головний економіст Офісу простих рішень і результатів Ярослав Романчук.

За інформацією журналістів ВВС, Валід Корчагін, який тепер називає себе власником комбінату, має родинні зв’язки із впливовими представниками влади Чечні. Один із них — депутат Держдуми Адам Делімханов — особисто брав участь у злочинах у Маріуполі. У Transparency International вважають, що клан отримав комбінат Ілліча як нагороду за лояльність до путінської влади. За словами експертів, це — не перший такий випадок.

“Річ у тім, що такі випадки вже були. Це у 2017 році, коли було віджато після окупації Донецька одне з донецьких підприємств і його передали одному з бандитських кланів у Північній Осетії. Також частини підприємств, які російсько-фашистські загарбники після окупації Донбасу ще, до речі, до 24 лютого 2022 року, вони просто ці підприємства, ми пам’ятаємо, фізично знищили”, — розповів директор Інституту дослідження російської агресії Юрій Шуліпа.

Путінський режим купує лояльність еліт шляхом передавання їм контролю над ринками на тимчасово окупованих територіях. Про це свідчить монополізація послуг. Так, за заявою Луганської обласної військової адміністрації, так званий “держбанк ЛНР” переходить під контроль одного з комерційних банків Росії разом із клієнтами. А на всіх тимчасово окупованих територіях планують залишити тільки одного мобільного оператора. Також раніше заступник голови Радбезу Росії Дмитро Медведєв у своєму Telegram-каналі заявив, що Кремль хоче розгорнути видобуток корисних копалин на захоплених територіях. Однак, за словами експертів, у реальності, за цими заявами не стоїть нічого.

“Вони смокчуть нафту і газ зі своєї території. Вони смокчуть цілющі соки з економіки. Плювати вони хотіли на своїх людей. Тому це шапкозакидання, вони щось будуть смоктати з нашої території, з України. Це не більше як понти і гра на публіку, не більше того. Для того, щоб росіяни, зрештою, не зрозуміли, що останні 25 років саме влада знущалася над країною, і саме вона довела її до самознищення”, — коментує Романчук.

Раніше Генеральний штаб Збройних сил України повідомляв про те, що російські окупанти ведуть перепис і конфіскують бізнес українців на території тимчасово захопленої частини Херсонської області. Як бачимо, так звані російські бізнесмени та ставленики Кремля нічим не відрізняються від російських солдатів, які на початку вторгнення крали з українських домівок усе, до чого змогли дотягнутися.

Читайте також: Кремль “розкуркулює” великий бізнес — як уряд Росії добуває кошти на війну (ВІДЕО)

Прямий ефір