Кількість вибухів на складах боєприпасів російських окупаційних військ зростатиме. Це пов’язано з тим, що Збройні сили України змінили тактику, а росіяни – ні. До того ж, масовані удари ЗСУ по складах у тилу окупантів сповільнили наступ агресора. Таку думку в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA висловив військовий та громадський діяч, генерал-майор СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.) Віктор Ягун. За його словами, логістика армії агресора прив’язана до залізниці.
Проблема Російської Федерації в тому, що вони досі використовують стару систему логістики. І фактично вони не мають можливості переміщати боєприпаси та інші матеріально-технічні засоби поза досяжністю залізниці. Вони дуже чітко прив’язані до залізниці. І це дуже сковує їхні війська. Ми це бачили у березні на Київщині, Чернігівщині та на Сумщині, де вони не використовували залізниці та автомобільний транспорт. Наші війська дуже чітко та швидко знищили їх. І ця логістика їм дозволила розширити свій наступ. Тому вони і в Харківській області, у Вовчанську, Куп’янську та Донецькій області і навіть у Херсоні та Запоріжжі прив’язані до залізничних логістичних центрів. І Збройні сили України, знаючи це, знаючи інформацію від жителів України на окупованій території, використовуючи її, дуже чітко знищують усі склади, які там розміщені”, – розповів Ягун.
Високоточні удари ЗСУ по тилових складах вже призвели до дефіциту боєприпасів – російські війська втрачають темп і змушені брати оперативну паузу перед можливим наступом.
“Вони не можуть використовувати тактику, яку вони використовують, – шквал вогню, артилерії перед наступом із піхотних підрозділів. Цього шквалу немає. Вони мають брак боєприпасів. І для того, щоб ці запаси знову отримати, треба робити так звану оперативну паузу. Це дозволяє українським військовим ефективніше використовувати свою тактику маневреної війни, обходити ті підрозділи та вибивати ті підрозділи Російської Федерації, які можуть просуватися на тому чи іншому напрямку”, – розмірковує Ягун.
Він також зазначив, що буде перелом і у сфері ППО – завдяки постачанню союзників повітряний простір над великими містами України може бути закритий у найближчі місяць-два. Лише вчора сили ППО збили дев’ять російських ракет.
Найперспективнішим напрямком для наступу експерт вважає Херсон. ЗСУ не проводитимуть лобових атак – звільнення буде забезпечене маневреною війною та ударами по комунікаціях.
“Я думаю, що херсонський напрямок – найперспективніший. Зрозуміло, що нам треба накопичити сили і не погіршити свої позиції. У нас просто зовсім інша тактика. Агресорові взагалі не цікаві ні населення, ні інфраструктура, ні ті міста, які він бере. Йому цікава земля і просування вперед. Нам цікаво те, щоб, по-перше, гарантувати безпеку наших громадян та зберегти інфраструктуру. Тому ми не проводимо прямих штурмових дій. Ми розпочинаємо маневрену війну, починаємо оминати якісь міста, села та унеможливлювати логістичну доставку тих чи інших боєприпасів і матеріально-технічного забезпечення. Це простий метод витискання окупанта з того чи іншого населеного пункту. Тільки таким чином можемо зберегти наші міста та хоча б якось гарантувати безпеку наших громадян”, – розповів Ягун.
Він припускає, що “зачищатиме” місто територіальна оборона з місцевих мешканців.
“Я думаю, що це буде переважно територіальна оборона, і саме територіальна оборона з жителів Херсонської області. Тому що вони є, вони підготовлені, знають місцевість, вони знають людей. І місцеве населення дуже чітко підготовлене до того, що вони чекають на Збройні сили України. І є дуже багато інформації про супротивника, про колаборантів. І що характерно, це завжди було. Якщо це не місто противника, якщо це не його територія, він ніколи не триматиметься там до останньої краплі крові. Тому що він розуміє, що якщо опиниться в оточенні, допомоги від місцевого населення, від інших він точно не отримає. Тому, як правило, ці міста звільняють набагато швидше, ніж ворог бере наші міста”, – сказав Ягун.
Читайте також:
Жданов: Тепер російські війська зосередяться на захопленні Слов’янська і Бахмута
Авіаракетний удар по центру Краматорська — все, що відомо, та кадри з місця події