Після виборів Путін змушений буде піти на дуже непопулярне рішення — опустити курс рубля, — економіст

Ілюстрація: news.dialog.ua

Після президентських виборів у РФ, уже за місяць, почнеться нове падіння рубля, яке викличе нову інфляцію. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив професор, ректор Міжнародного інституту бізнесу, банкір та економіст Олександр Савченко.

За його словами, у РФ уже немає вільного курсу рубля, він весь ручний.

“У всіх великих підприємствах, у всіх банках сидять представники Міністерства фінансів, які регулюють курс і ухвалюють, скільки купувати, скільки продавати, за яким курсом валюти. Тобто там уже немає вільного курсу. Скоро там буде два або три курси — ринковий, вуличний і закордонний. Але всі серйозні експерти, я теж так вважаю, що після виборів Путін змушений буде піти на дуже непопулярне для нього рішення — опустити курс рубля десь до 110 рублів за долар”, — сказав Савченко.

Як пояснив економіст, це треба тому, що доходи в рублях падають. Бюджет за січень зібрав на 20% менше доходів, ніж планували, і витратив на 20% менше. Зокрема й на війну проти України витратили менше, ніж планували. Єдиний інструмент зараз збільшити ці доходи — це опустити рубль.

“Опуститься рубль на 20%, і буде тоді кожен нафтодолар, газовий долар надходити до казни на 20% більше. Завдяки цьому вони збільшать надходження доходів до свого бюджету. Але це фількіна грамота. Уже за 2-3 місяці ці доходи будуть з’їдені за курсом інфляції. Усе стане дорожчим на 20%. Ось це в яку пастку потрапив і Путін, і Набіулліна (голова Центрального банку РФ, — ред.), і Силуанов (міністр фінансів РФ, — ред.). І виходу з неї немає. Тому що причини цього — війна і самодурство верхівки — Путіна і Кремля”, — вважає Олександр Савченко.

Читайте також: 2024 рік — пік затрат на війну, збільшення витрат стане неможливим у Росії — прогноз економіста

Нагадаємо, раніше Савченко заявив, що російський диктатор Володимир Путін намагається, щоб на майбутніх президентських виборах 15-17 березня за нього проголосувало якомога більше громадян, попри те, що “написати” собі результат він може будь-який: хоч 90, хоч 99%. Але тоді його легітимність зменшиться. Також Путін боїться обвалу рубля.

Прямий ефір