Путін боїться, що на виборах реальний відсоток його голосів сильно розходитиметься з “намальованим” — пояснення економіста

Володимир Путін. Фото: hromadske.radio

Російський диктатор Володимир Путін намагається, щоб на майбутніх президентських виборах 15-17 березня за нього проголосувало якомога більше громадян, попри те, що “написати” собі результат він може будь-який: хоч 90, хоч 99%. Але тоді його легітимність зменшиться. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив професор, ректор Міжнародного інституту бізнесу, банкір та економіст Олександр Савченко.

Так він пояснив свій прогноз, що саме після виборів у РФ варто очікувати змін, падіння у російській економіці — “негативного зростання показників”.

“Тому що Путін боїться обвалу рубля. Якщо буде таке явище, то народ не скаже: “А цар-то несправжній”, але. Путін боїться того, що відсоток, який він реально набере, і той, який йому намалюють, дуже сильно розходитимуться. Це свідчитиме про нелегітимність влади. Непряме свідчення. І народ, який би він не був забитий, це відчує. Путін, ми знаємо, сказав намалювати йому десь 80%. Припустимо, якщо він набере в реальності 65-70%, — дурниця. Але, якщо він набере 60%, розрив уже буде дуже великий — 20%. Навіть у соціальних таких розмитих явищах 20% — це вже суттєва різниця”, — пояснив Савченко.

Як приклад професор навів протести 2020 року після президентських виборів у Білорусі.

“Коли Лукашенко сказав: “Намалюйте мені величезний результат”. Я вірю, що він виграв вибори. У Мінську і у великих містах він програв, але, думаю, що 52-53% він набрав. Але він сказав: “Намалюйте 86%”. І цей величезний розрив між реальністю і намальованою реальністю і вивів людей на вулицю. Якби він сказав: “Нехай за мене проголосують 50% або навіть 49%, а ви 5% накиньте, буде 55-60%”, ніхто б на вулицю не вийшов. Ось так і Путін боїться. Там сидять не дурні аналітики на чолі з Кирієнком. Вони все рахують, прораховують. Тому і зняли Надєждіна з виборів”, — сказав він.

На думку Савченка, не тому, що Надєждін би виграв вибори. Але якби Надєждін набрав 20-25%, а Путін — 60%, це був би колосальний удар по легітимності.

“Тобто це вже хоча й цар, але несправжній. Це вже якийсь “президент смердючий” — так би люди вважали. А Росії ж потрібен цар, потрібна абсолютна влада. Ось така влада відносна, реструктуризація органів влади, поділ влади — це не для цього суспільства. У такій системі країна, режим не існуватиме, тому й тримають курс. А вибори пройдуть — усе, за кілька тижнів курс почне плавну девальвацію, а потім інфляція, і все як завжди”, — резюмував ректор Міжнародного інституту бізнесу.

Читайте також: Всі кроки та рішення Путіна свідчать лише про його слабкість і страх, — Мурзагулов

Нагадаємо, Росія витратила на два роки повномасштабної війни проти України 211 млрд дол. і втратила 315 тисяч осіб. Такі дані оприлюднив Пентагон. Але поки Кремль витрачає величезні кошти на війну, гаманці звичайних росіян порожніють. У країні-агресорі прискореними темпами зростає інфляція.

Прямий ефір