Після війни Україна повернеться до питання про набуття членства в НАТО – нардеп

Україні слід прагнути бути частиною НАТО. Без гарантій безпеки від блоку загалом вона навряд чи може розраховувати на гарантії країн-членів. Такою думкою поділився народний депутат України, голова Постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

“НАТО є найефективнішим військово-політичним блоком і нам потрібно все ж таки прагнути бути його частиною”, — зазначив політик.

Спікер вважає, що критично важливим є представництво України на урядовому рівні на саміті Альянсу, як і онлайн-виступ президента.

За словами Чернєва, саміт НАТО зараз — про систему безпеки, яку порушила РФ, і загалом про колективну безпеку світу.

Гість ефіру вважає, що після закінчення війни Україна може повернутися до прискореного отримання ПДЧ до НАТО, адже вона просувається у реформах для членства.

“Говорити про те, що не розглядається питання членства — ну це трішки неправильно і не відповідає дійсності, тому що Альянс говорить про те, що політика відчинених дверей залишається непорушною щодо України. І на сьогодні ми є кандидатом. І я думаю, що після закінчення війни ми можемо у досить прискореному режимі повернутися до розгляду питання про наше членство або, як мінімум, отримання ПДЧ”, — заявив нардеп.

За словами Чернєва, завдання Альянсу сьогодні — щоб війна не перетворилася на Третю світову. НАТО не піде на вступ у війну на боці України, додав він.

Прямий ефір