Добровольців “Гвардії наступу” продовжують готувати на Харківщині. Запущена у лютому цього року Міністерством внутрішніх справ України національна кампанія з призову добровольців отримала масовий відгук серед українців. Загальна кількість заявок, які були подані до всіх підрозділів, становила понад 35 тисяч. Зараз перші новобранці вже готуються до випуску, повідомляє FREEДОМ.
“Об нас ламається ворог” — девіз штурмової бригади “Спартан”, яка входить до формування “Гвардії наступу”. Необхідні навички добровольці відпрацьовують на одному із полігонів Харківської області.
53-річний Володимир із позивним “Давид” пройшов непростий відбір до штурмової бригади. Військовослужбовець каже, що має особисті рахунки з російськими окупантами: на фронті загинули чотири товариші, а донька дістала тяжкі поранення під час обстрілу Харкова влітку 2022 року.
“Моя дочка потрапила під мінометний обстріл минулого року на вулиці 23 серпня неподалік “Солдата” (пам’ятника воїну-визволителю, — ред.), ви пам’ятаєте цей поганий випадок. Вона була однією із 17 поранених. У неї множинні осколкові поранення лівої ноги та повністю знищено колінний суглоб. Через Червоний Хрест її вивезли на лікування. На цей час перебуває на реабілітації, за кілька місяців буде вдома”, — розповів військовослужбовець Національної гвардії України Володимир Киященко із позивним “Давид”.
Навчання добровольців проводиться за стандартами НАТО. Щодня протягом 6 годин штурмовики проходять тренування: тактика, стрільби та смуга перешкод.
Для 25-річного Анатолія із Полтавської області фізичні навантаження звичні. До вступу до бригади він працював у дорожній службі. Зізнається: коли потрапив у лави “Спартану” витривалість і вміння працювати в команді сталися йому в пригоді.
“Ти маєш працювати зі своєю групою, група має працювати, як один механізм, якщо хтось із групи “провисає”, ти маєш його підтримувати. Багато нових занять, інструктори дуже цікаво розповідають, багато нової інформації, яка реально допомагає”, — говорить військовослужбовець Національної гвардії України Анатолій із позивним “Сєдой”.
Тренуваннями добровольців займаються досвідчені інструктори та офіцери. Один із них із позивним “Алекс” в українській армії служить 10 років. Був учасником Операції об’єднаних сил (ООС), а від перших днів повномасштабного вторгнення Росії обороняв Харків. У бригаді “Спартан” бійців навчає стріляти. Каже, за три місяці інтенсивних тренувань кожен доброволець має відточити усі свої дії до автоматизму.
Ще одна навичка, яку мають набути новобранці, — аналізувати свої дії та прораховувати дії супротивника. “Алекс” каже, що ще 10 років тому Збройні сили України були зовсім інакшими: ніхто не хотів іти до армії. Нині мотивація є у всіх.
“Тому що це наша земля, у людей є мотивація цим займатися, покращувати, набувати нових навичок”, — пояснює інструктор бригади “Спартан” із позивним “Алекс”.
Один із командирів бригади “Спартан” каже, що перший набір підготовлений на 80%. Це при тому, що половина добровольців прийшла без досвіду військової служби. Окрім стрільб та фізичних вправ, на полігоні відбуваються заняття з тактичної медицини, топографії — все, що стане в пригоді на лінії зіткнення.
“Важливо все: як медична підготовка, так і тактична, найголовніше — це тактична та вогнева підготовка”, — каже командир 2-ї роти 2-го батальйону бригади “Спартан” Павло Поберовський.
У добровольців штурмової бригади “Спартан” залишився ще місяць до “випускного”. Далі їхній підрозділ чекатиме наказ: вирушити на лінію зіткнення до виконання бойових завдань, залишатися в обороні чи розпочинати штурмові дії.
Читайте також: Штурмовий загін МВС: основні завдання, як потрапити та кого беруть у “Гвардію наступу” (ВІДЕО)
Нагадаємо, у межах проєкту створено вісім штурмових бригад:
- “Сталевий кордон” — бригада Державної прикордонної служби України;
- “Червона калина” — формується в Калинівці Вінницької області;
- “Лють” — бригада Національної поліції України;
- “Рубіж” — спрямована на те, щоб якомога швидше вийти на рубежі України;
- “Спартан”;
- “Кара-Даг” — братиме участь у звільненні окупованого Криму;
- “Бурелом” — бригада утилізації російських військових;
- легендарна бригада “Азов” — бригада Національної гвардії України.
Читайте також: Українці продовжують записуватися до “Гвардії наступу”: у Тернополі третина добровольців — жінки (ВІДЕО)