Перезавантаження у військовому керівництві України жодним чином не вплинуть на швидкість, обсяги постачань або рівень співпраці з союзниками, — Попов

Представники України на "Рамштайн-19". Фото: mil.gov.ua

Усі учасники зустрічі “Рамштайн-19” розуміють пріоритети України. Це системи ППО, ракети для систем ППО, артилерійські снаряди 155-го калібру. Це те, що потрібно Україні для ведення бойових дій саме зараз. Про це сьогодні, 14 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

“Деталі, адреси, явки, паролі, кількість, номенклатура, маршрути постачань — це, звісно, нам не розповість ніхто, це правильно, це закрита інформація. Але за заявами, насамперед міністра Умєрова, його іноземних колег, ми розуміємо, про що йдеться. Дійсно підписано коаліцію ППО, яку координуватимуть Німеччина і Франція. Це велике завдання, велика потреба. Це поповнення ракет, посилення комплексної системи ППО, яка є в Україні. Це артилерійські снаряди, тому що витрата велика”, — сказав він.

Також експерт підтвердив, що європейські країни планують і збільшити виробництво снарядів, і збільшити закупівлі для України, тому що Україна цього потребує.

“І обговорюється початок постачань літаків. Коли це буде — ми дізнаємося вже за фактом застосування. Я думаю, може, за місяць навіть почнемо здогадуватися, що те, що відбувається глибоко за лінією фронту — це, можливо, пов’язано з тим, що у нас з’явилися нові літаки”, — уточнив Попов.

Коментуючи, що сьогодні на зустрічі офіційно на посаді головнокомандувача Збройних сил України (ЗСУ) вперше брав участь генерал-полковник Олександр Сирський, експерт зазначив, що це не означає, що його не знали міністри оборони країн НАТО.

“Тобто і він, й інші генерали, полковники, призначені керівництвом Генштабу або родів ЗСУ, всі працювали з іноземними радниками, всі брали участь у спільних засіданнях. Тому це люди, які користуються авторитетом не тільки в офіцерському складі України, але й серед міжнародних партнерів. Тому ці ротації та перезавантаження у військовому керівництві України жодним чином не вплинуть на швидкість, обсяги постачань або рівень співпраці України з нашими союзниками”, — резюмував експерт Українського інституту майбутнього.

Читайте також: Роль НАТО в координації військової допомоги Україні зростає, — експерт про переформатування “Рамштайну”

Нагадаємо, сьогодні, 14 лютого, відбулося 19-те засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”. Воно стало першим для Олександра Сирського на посаді головнокомандувача ЗСУ. Також на онлайн-зустрічі були присутні начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) Кирило Буданов і міністр оборони України Рустем Умєров. Основні теми зустрічі — нарощування оборонного виробництва для України та розв’язання нагальних потреб країни.

Прямий ефір