Переломний момент у відносинах Путіна з ЄС — які наслідки для Росії матиме резолюція Європарламенту: деталі зі Страсбурга (ВІДЕО)

Ксенія Смирнова. Скріншот: uatv.ua

Сьогодні, 23 листопада, Європарламент ухвалив резолюцію про визнання Росії державою — спонсором тероризму. У той момент, коли тривало голосування, РФ вела черговий масований ракетний удар по Україні. І сьогоднішня резолюція стала певною відповіддю Євросоюзу на агресію Кремля. Про це з місця подій зі Страсбурга (Франція) розповіла ведуча телеканалу FREEДОМ Ксенія Смирнова.

“Черговий удар — це ще один доказ того цинізму, підлості, з якими діє Російська Федерація, знаючи чудово, що сьогодні ухвалюватимуть у Європейському парламенті, вони вирішили ось так відповісти і таким чином залякати”, — сказала Смирнова.

Описуючи атмосферу, яка панувала у залі Європарламенту, ведуча зазначила: відчувалося, що росіяни вже розлютили ще більше не лише українців, але й європейців.

“Навіть було дивно бачити емоційну промову президентки Європарламенту Роберти Мецоли, яка на пресконференції після голосування за резолюцію досить радикально сказала, що, по-перше, ми мали це зробити раніше. По-друге, ми збираємо екстрено допомогу та створюємо цілу компанію з 200 міст Європейського Союзу, які зараз оперативно збиратимуть донати для того, щоб зберегти в теплі ті міста, ту інфраструктуру, яка була зруйнована. Це генератори, вся необхідна апаратура, яка триматиметься на цих генераторах саме у лікарнях, у дитячих закладах. Це все, що пов’язане із системами очищення води, налагодженням швидкого відновлення електроліній”, — розповіла Ксенія Смирнова.

Нинішня резолюція, за її словами, — це справді відповідь Євросоюзу. Більше того, в один голос європарламентарі сказали, що не бояться тих ризиків, які можуть спричинити неординарні відповіді Росії.

Також Смирнова зауважила, що емоційні моменти, пов’язані з тим, як страждають українські міста та громадяни, діють на уряди різних європейських країн через реакцію населення.

“І Роберта Мецола підтвердила, що саме люди зараз у європейських містах тиснуть на свій уряд. А політики відповідають на те, чого хоче Європа. Європа хоче миру, спокою. Європа, звичайно ж, втомилася від величезних сум, які вона має вкладати у те, щоби зупинити все це і підтримати Україну”, — сказала журналістка.

Смирнова також звернула увагу, що резолюція стане ключовим переломним моментом у відносинах Путіна з Європейським континентом щонайменше.

Далі цей документ передадуть до Єврокомісії. А це вже законодавчий орган, який на підставі резолюції розроблятиме цілий пул законів, які посилюватимуть і даватимуть можливості Євросоюзу діяти в законних нормах щодо посилення відповідальності Російської Федерації. Перше — це політична ізоляція.

“Перше, що мені пояснили європейські парламентарі, повна ізоляція Росії з усіх політичних союзів. Звичайно, не йдеться зараз про ООН, хоча й на цьому теж зробили акцент. Є дуже велика надія, що й ООН прислухається і зробить наступний крок — таки вижене Росію зі свого складу”, — зазначила Смирнова.

Крім того, Росії не дозволять брати участь у жодних політичних з’їздах, кампаніях, таких як, наприклад, саміт “Великої двадцятки”.

“Крім того, ті організації, структури, які далі співпрацюватимуть на політичному рівні з Російською Федерацією після того, як Єврокомісія цю законодавчу базу впровадить у дію, нестимуть певне покарання”, — доповнила Смирнова.

Також рішення Європарламенту про визнання РФ державою — спонсором тероризму спростить розморожування всіх тих рахунків російських олігархів, які було заарештовано, і не лише олігархів.

“Це ще стосується і нерухомості, особливо щодо державної нерухомості, що розташована в інших країнах, на неї накладено певне вето, не можна туди втручатися. Ось завдяки новим законам, які розробить Єврокомісія, можна буде втручатися. І усі ці гроші Європа сподівається спрямувати на відновлення нашої країни, зруйнованої російськими ракетами”, — уточнила ведуча.

Також було зроблено наголос європейськими парламентаріями на бізнесі. Крім політичної, дипломатичної та економічної відповідальності, яку понесе Росія, бізнесу, буде дуже важко у цьому сенсі співпрацювати з європейськими партнерами.

“Крім того, я неодноразово поставила питання кільком представникам Європарламенту про те, що це ж не назавжди. Не буває такого, що названо ту чи іншу країну терористичною державою і так буде назавжди. На що мені відповіли — так, звичайно, це до певного моменту. Але щодо комунікацій та співробітництва в енергетичній галузі, бізнесу як такого, який вівся у величезних масштабах з Російською Федерацією, дуже-дуже ретельно стежитимуть за кожним його рухом. Але про це мови бути не може на багато років. І повернення навіть до енергетичних відносин через бажання дешево купувати енергоресурси Російської Федерації для Європи буде закрито надовго після впровадження законної бази цієї резолюції”, — резюмувала Смирнова.

Як повідомлялося раніше, Європейський парламент під час голосування сьогодні, 23 листопада, ухвалив резолюцію про визнання Російської Федерації державою — спонсором тероризму.

Нагадаємо, 21-24 листопада у Страсбурзі (Франція) відбувається ювілейна 70-та сесія Європарламенту. Наскрізною темою стала війна Росії проти України та наслідки для Європи.

Прямий ефір