Перекидання військових сил Росії до Білорусі: прогнози та ризики для України (ВІДЕО)

Кордон з Білоруссю. Ілюстративне фото: pravda.com.ua

Сили оборони України уважно стежать за переміщенням сил противника, зокрема відстежують потенційні загрози, які можуть бути пов’язані зі спільними льотними навчаннями Росії та Білорусі, повідомив командувач угруповання сил і засобів оборони Києва генерал-лейтенант Олександр Павлюк. За його словами, ЗСУ готові до будь-яких сценаріїв, але загроза вторгнення з боку Білорусі залишається малоймовірною, інформує FREEДОМ.

За минулий тиждень Росія могла перекинути до Білорусі близько 1 600 солдатів. Розслідувачі моніторингової групи “Беларускі Гаюн” 6 і 7 січня помітили два ешелони з пасажирськими вагонами. Кожен, за інформацією спостерігачів, міг привезти з РФ близько 800 військових. Країна-агресор активно перекидає й озброєння. У Генштабі ЗС України впевнені, що техніку ще певний час використовувати не зможуть — спочатку потрібно все привести до ладу.

“За даними Генштабу ЗСУ, значна кількість озброєння та військової техніки, що прибуває до Білорусі з Росії для навчання особового складу противника, — знята з тривалого зберігання. Для її відновлення потрібен час, а також значні сили і засоби”, — каже Павлюк.

Обстановка на кордоні залишається досить напруженою. Проте ситуація контрольована, констатують українські прикордонники.

“Ми не фіксуємо саме на цей момент якогось потужного ударного угруповання, яким би ворог зміг здійснити вторгнення на територію України, якби це було повторне вторгнення виключно з підрозділів РФ. Але ми бачимо, що Росія активно тисне на Білорусь, щоб і її підрозділи приєдналися повномасштабно до війни, яку розв’язала Росія проти нашої країни”, — зазначив представник Держприкордонслужби України Андрій Демченко.

Уздовж усього кордону з Білоруссю зміцнюють оборонні позиції.

“Кордон незламний. Як і всі 320 днів, продовжуємо нарощувати обороноздатність області та країни. Будуємо фортифікаційні та інженерні споруди. Все буде Україна”, — заявив голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль.

Нагнітається обстановка і спільними військовими навчаннями Росії та Білорусі. 16 січня розпочнуть ще одні — авіаційні, які триватимуть до 1 лютого.

Однак у Міністерстві оборони США не бачать ознак того, що Білорусь вступить у війну проти України.

“Ми точно знаємо, що росіяни та білоруси тренуватимуться разом. Втім, ми не бачимо жодних ознак того, що Білорусь має намір вступити в конфлікт. Ми вважаємо, що це просто тренування”, — заявила представниця американського Міністерства оборони Сабріна Сінгх.

У Росії недостатньо ресурсів для нового наступу з території Білорусі, повідомляють у Головному управлінні розвідки України. А самостійні ефективні дії білоруської армії в цьому випадку навряд чи можливі, вважають експерти.

“Самостійно білоруські війська не зможуть відмобілізуватися настільки, щоб проводити якісь наступальні дії без участі та підтримки російського військового контингенту. Тут виникає питання — наскільки російський військовий контингент уже прибув до Білорусі, щоб підтримати своїх союзників. Ми відзначаємо вкрай низьку активність на цьому напрямку. На сьогодні йдеться про присутність 11-12 тис. російських військових”, — вважає військовий експерт Сергій Грабський.

Наразі Росія використовує Білорусь як плацдарм. І продовжує з її території наносити ракетні удари по Україні.

Читайте також: У Білорусі велике зростання чисельності російських військовослужбовців, їхнє перебування приховують, — журналістка

Прямий ефір