Перекидання військ НАТО до країн Східної Європи: чи може Росія використати це як привід для ескалації конфлікту

Фото з сайта ukrinform.ua

На тлі загрози зі сторони РФ союзники України активно надають нашій державі військову та фінансову допомогу. Крім того, США та інші країни НАТО збільшують кількість військ у Східній Європі. Однак є ймовірність того, що Росія подібні дії розцінить як провокацію.

Про це в ексклюзивному коментарі телеканалу UA сказав експерт з питань безпеки та оборони, полковник британської армії (у відставці) Глен Грант.

За словами військових експертів, після розпаду Радянського Союзу країни НАТО суттєво зменшили свої сили у Східній Європі. Тому подібних прецедентів ще не було.

Глен Грант припускає, що в РФ можуть назвати ці дії провокацією, але це, на його думку, це буде нонсенсом.

“Таке може бути, та це буде нонсенс. Все, що робить зараз НАТО – дуже пізня і нетотожна відповідь на дії Кремля. Ці війська не можуть нести жодної загрози”, – вважає він.

Цю думку поділяє і голова “Громадської ліги Україна-НАТО” Сергій Джердж.

“Чи може РФ може назвати ці дії провокацією? Так, якщо бути циніком. Та об‘єктивно – це дуже мале угрупування військ. Ніхто не збирається його використовувати задля нападу”, – сказав Джердж.

Говорячи про допомогу, яку надають Україні партнери, британський експерт Грант зауважив, що деякі країни роблять значно менше, ніж могли б.

“Та ж Німеччина відчуває певний обов’язок перед Росією. Та це нелогічно, адже чому тоді вони не відчувають такого ж обов’язку перед Україною? Німеччина та Франція намагаються вирішити все в Нормандському форматі. Та якщо за понад сім років вони не зрозуміли що із Росію неможливо домовитися, то я не знаю, що їх переконає. Поведінка Франції мені взагалі здається дивною. Гадаю, це пов’язано із передвиборною кампанією. Сподіваюся після виборів Франція посилить допомогу”, – сказав Грант.

На думку Сергія Джерджа, така ситуація зумовлена особливостями історії та філософії різних держав.

“Це все суверенні держави зі своєю історією та філософією. Вони намагаються дипломатичним шляхом розрядити ситуацію. Та навіть невеликій допомозі слід бути вдячними”, – додав він.

Нагадаємо, зміцнення присутності Збройних сил США в Європі привітав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. У відповідь Альянс також розглядає посилення своїх гарнізонів у Польщі, Румунії та Німеччині на тлі можливої ескалації навколо України.

Читайте також: “Криза навколо України, а не українська криза” – американіст Володимир Дубовик пояснив різницю

Прямий ефір