Питання передачі Україні заморожених активів РФ можна вважати вирішеним. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник президента України з економічних питань Олег Устенко.
“Я б сказав, що питання про передачу російських активів для потреб України — це вирішене питання. Тут не може бути жодних сумнівів, й їх не виникає, я думаю, у самій Москві, що ці гроші безповоротно втрачені для Росії. Вони розпочали цю агресію, вони чинять усе те, що вони чинять тут, у нас, в Україні, й вони, врешті-решт, мають за це заплатити. І ось ці трохи більше ніж 300 млрд дол. Центробанку Російської Федерації, які перебувають у замороженому вигляді зараз за межами Росії, вони будуть передані Україні”, — переконаний він.
На думку Устенка, питання полягає тільки в тому, коли саме ці кошти будуть передані, й воно залежить від того, яким буде остаточний алгоритм передачі.
Радник президента України з економічних питань нагадав, що заморожені також кошти ближнього кола Кремля — близько 150 млрд дол. — й щодо них процедура передачі, ймовірно, буде довгою. Щодо грошей Центробанку РФ, то, за словами Устенка, прибуток від них досить швидко може бути переданий на потреби України. За його оцінкою, приблизно від 6 до 9 млрд доларів прибутку на рік можуть приносити заарештовані кошти російського Центробанку.
“Росія розв’язала війну проти України, це означає, що вони повинні компенсувати цей збиток. Що б вони собі не уявляли з приводу якихось контрзаходів, які вони можуть вжити щодо тих країн, які заарештують та передадуть ці активи, це зовсім нічого не означає. Така світова практика: той, хто завдав збитків, той за них і платить. І це в приватному бізнесі так, і тим більше в такому розкладі з державою”, — сказав Устенко.
Водночас він додав, що згаданих 300 млрд дол. Центробанку РФ може не вистачити для того, щоб повністю компенсувати той збиток, який Росія завдала Україні.
Читайте також: “Агресор має заплатити”: ЄС ухвалив закон про використання прибутку від заморожених російських активів (ВІДЕО)
Раніше виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин повідомив, що наразі в міжнародному законодавстві існує три прецеденти, коли можливе передання заморожених активів.