Три сценарії передачі Україні заморожених російських активів назвав економіст

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Наразі в міжнародному законодавстві існує три прецеденти, коли можлива передача заморожених активів. Про це сьогодні, 13 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Перший — це позитивне голосування Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй. Другий — це рішення суду відповідної юрисдикції. Це може бути кримінальний суд у Гаазі, трибунал, це може бути будь-який інший суд, який візьме розв’язання цього питання в межах своєї юрисдикції. І третій момент — це договір про капітуляцію, мирний договір, який визначатиме Російську Федерацію як країну, що програла в цій війні, де одним із пунктів буде згода власника цих активів на використання або часткове використання активів для покриття збитків, завданих Російською Федерацією Україні”, — розповів він.

Пендзин зауважив, що бельгійці, які є власниками найбільших обсягів заморожених активів, на сьогоднішній момент досить активно розглядають навіть можливість передачі Україні податків на доходи, отримані від заморожених активів.

Читайте також: Передача доходів з російських активів, заморожених у Європі, Україні: механізм пояснив Пендзин

Нагадаємо, 1,7 млрд євро від заморожених російських активів Бельгія використає на допомогу Україні.

Прямий ефір