Передача Україні “Міражів” — політичне рішення: про плюси та мінуси висловився експерт

Винищувачі Mirage. Фото: gettyimages.com

Тема передачі Україні французьких літаків Mirage 2000-5 виникла насамперед із політичних причин. Це своєрідний пінг-понг Парижа з Вашингтоном: “ви затягуєте, а ми ухвалили рішення і вже даємо”. Таку думку висловив в ефірі FREEДОМ президент Української авіаційної асоціації пілотів та власників літаків “АОПА Україна”, український авіатор та волонтер Геннадій Хазан.

“Це політичне рішення у цьому випадку. І те рішення, яке позитивно впливає на Збройні сили України, є конкретно Військово-повітряними силами”, — упевнений він.

За оцінкою гостя ефіру, наявність різних типів техніки, що у військах називають “зоопарком”, безумовно, створює складнощі в обслуговуванні, але “ніколи літаків та військової техніки багато не буває”.

“Є досить серйозний досвід у індійських ВПС спільного бойового застосування цих літаків з МіГ-29… Досвід вже такий є, він може бути повторений, і, я вважаю, що, мабуть, він буде повторений”, — заявив авіатор.

Він не сумнівається, що Mirage 2000-5 впишуться до авіапарку України поряд з F-16, оскільки французькі літаки — це експортний варіант, обладнаний, очевидно, натовською системою обміну даними. Сумніви щодо ефективності застосування натовських літаків в Україні в експерта відпали після того, як стало відомо про те, що Швеція передасть Україні літаки далекого радіолокаційного виявлення.

“Коли мені ставили питання про F-16, я говорив про те, що F-16 — це мікроскоп, і не можна мікроскопом забивати цвяхи, тому що ніхто не говорив про те, що нам потрібні системи ДРЛО — дальньої радіолокаційної розвідки, які, припустимо, є у Сполучених Штатах Америки, інших країнах. У Росії це літак А-50, які наші хлопці успішно кілька штук збили, і зараз вони бояться близько до кордону літати. А нам Швеція передає. За різними оцінками, від джерел, від одного до двох літаків. Це якраз ті літаки, які повинні і будуть займатися цілевказанням, а це є основною темою для застосування в бойовій авіації… Тому в цьому комплексі, я вважаю, що “Міраж 2000-5” впишеться і виконуватиме бойові завдання”, — пояснив Хазан.

Він також вважає, що було б добре, якби французи разом із бойовими “Міражами” передали кілька навчально-тренувальних.

“Це дозволяє навчати молодих пілотів уже в Україні, нових молодих пілотів із використанням, наприклад, французьких інструкторів. Це в рази прискорить можливість підготовки як фахівців, запасних льотчиків, так і підвищення кваліфікації льотчиків, які виконують бойове завдання”, — додав авіатор.

Читайте також: Скільки винищувачів Mirage передасть Франція, повідомив Подоляк

Як повідомлялося раніше, 7 червня президент Франції Еммануель Макрон повідомив, що його країна передасть Україні винищувачі Mirage 2000 (“Міраж”) і проведе відповідні навчання для українських пілотів. Імовірно, винищувачі зможуть бути в Україні до кінця року, оскільки навчання пілотів може займати від 3 до 6 місяців.

Mirage 2000 — французький багатоцільовий винищувач четвертого покоління. З їхньою допомогою Україна зможе запускати західні ракети по військових цілях у російському тилу.

Читайте також: У певному моменті французькі винищувачі Mirage перевершують американські F-16, — Снєгирьов

Прямий ефір