Передача доходів з російських активів, заморожених у Європі, Україні: механізм пояснив Пендзин

Олег Пендзин. Фото: facebook.com

Для того, щоб доходи з заморожених в Європі російських активів були передані Україні, створюється спеціальне законодавство. Подібних прецедентів не було. Про це сьогодні, 13 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

За його словами, процес створення законодавства досить складний, враховуючи особливості європейської бюрократії та європейської судової системи.

“Першим кроком, досить серйозним, було створення окремих рахунків і відповідні директиви, законодавчі зміни для власників російських активів. Насамперед ідеться про цінні папери, тому що досить велика кількість російських активів була вкладена в державні облігації європейських країн, за якими після заморожування продовжувалися виплати дохідних статей. Вони формувалися як непередбачені доходи. Зараз ці непередбачені доходи мають акумулюватися на окремих специфічних рахунках, для використання коштів яких необхідний окремий дозвіл тих країн, у чиїх межах юрисдикції розташовані ці рахунки”, — пояснив Пендзин.

Він звернув увагу, що це перший прецедент, коли кошти надходять не на загальний рахунок, а на спеціальний рахунок, відкритий відповідною країною для отримання цих непередбачених доходів.

“Наступним кроком буде ухвалення рішення з приводу використання цих коштів для цілей, які визначаються необхідністю відновлення завданої Російською Федерацією шкоди Україні. Звичайно, після ухвалення відповідних рішень ці кошти можуть бути використані й до закінчення активної фази бойових дій”, — розповів економіст.

Пендзин зазначив, що ці кошти йтимуть через Європейський фонд, яким керуватимуть європейські інституції.

“Вони організовуватимуть за цілями, узгодженими з українською стороною, відповідні тендери, у яких можуть брати участь як розпорядники не тільки європейські, але й українські компанії. Якщо ми говоримо про перспективи, то потрібно розуміти, що, звичайно, основними переможцями будуть, найімовірніше, європейські компанії, але субпідрядниками однозначно буде український бізнес”, — повідомив він.

Економіст додав, що доходи з заморожених російських активів насамперед будуть використовуватися для відновлення економіки України.

Читайте також: Єврорада затвердила постанову, що дозволяє використовувати заморожені росактиви

Нагадаємо, 1,7 млрд євро від заморожених російських активів Бельгія використає на допомогу Україні.

Прямий ефір