Пенсії, виплати та соцгарантії: як Україна забезпечує всі зобов’язання перед громадянами під час війни

Українці одержують пенсії. Фото: dn.gov.ua

Попри війну Україна виконує свої зобов’язання перед громадянами. Пенсії, виплати переселенцям та інші соціальні гарантії — все це забезпечено державним бюджетом, передає FREEДОМ.

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну тисячі українців залишилися без даху над головою. Хтось поїхав за кордон — здебільшого жінки з дітьми, проте більшість лишилися в країні. Щоб підтримати своїх громадян, держава виплачує матеріальну допомогу. Бюрократичні процедури максимально спростили.

“Надавати документи про матеріальний стан не потрібно, тому що допомога ВПО не залежить від доходів та безстрокова. Поновлювати раніше надані довідки в органах соцзахисту також не потрібно. З 1 січня 2023 року ВПО автоматично продовжать отримувати виплати. Перевірки місць проживання будуть вибірковими лише за повідомленням від правоохоронців: якщо у них виникне підозра про неправомірне отримання допомоги”, — заявила представниця уповноваженого з прав громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України Ольга Алтуніна.

Гостра проблема переселенців — працевлаштування. Уряд збільшив розмір компенсацій роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни. Наразі ця сума становитиме 6 700 грн.

“Передбачається, що витрати Фонду в 2023 році становитимуть 308,2 мільйона гривень при прогнозованому працевлаштуванні 23 тисяч ВПО. Для порівняння, минулого року було профінансовано виплати на загальну суму близько 200 мільйонів гривень за працевлаштування понад 16 тисяч внутрішніх переселенців. Мета програми — прискорити адаптацію людей, змушених переїхати з небезпечних регіонів, та підвищити рівень зайнятості серед населення”, — йдеться у повідомленні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

В Україні виплачують усі гарантовані державою соціальні виплати. Йдеться не лише про внутрішньо переміщених осіб, але й про людей з інвалідністю, малозабезпечених родин та дітей, позбавлених батьківського піклування. На сьогодні Україна повністю виконує всі зобов’язання перед громадянами і переживати, що ті чи інші виплати скасують, підстав немає, впевнені економісти.

В Україні, за даними Пенсійного фонду, близько 10,7 млн пенсіонерів. Середній розмір пенсії на початку 2023 року становить 4 622,6 грн. На виплату пенсій цього року в бюджеті закладено 600 млрд грн. Повернеться цього року уряд і до питання запровадження накопичувальної пенсійної системи.

Як і раніше, отримують “Пакунок малюка” молоді батьки. Протягом 30 днів після народження дитини вони можуть безкоштовно отримати комплект із 28 предметів для догляду за новонародженим. Вартість такого бебі-боксу — до 5 тисяч грн.

Прямий ефір