Китай розпочав масштабні військові навчання й щодо їхніх цілей є кілька версій: налякати Тайвань, показати рішучість захищати свій суверенітет, також це може свідчити про підготовку Пекіна до війни. Про це сьогодні, 24 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
“Існує кілька версій. Тут ми будемо фігурувати та використовувати власне версії, тому що іншої інформації у нас немає. Перша версія — це, звичайно ж, налякати, це, звичайно ж, запобігти можливості подібних заяв (заява президента Тайваню про незалежність острова, — ред.) і, відповідно, показати рішучість захищати свій суверенітет у китайському форматі, де Тайвань є частиною Китаю. А з іншого боку, цілком можливо, що це — підготовка до вторгнення. Хоча більша частина військових експертів та фахівців по Китаю оцінюють готовність китайської армії до повномасштабної війни дещо пізніше, тобто у 2027— 2028 роках, до 2030 року”, — сказав він.
Сам Семиволос схиляється до того, що, найімовірніше, йдеться про перший варіант, але не виключає й другого.
Читайте також: Чи загрожують військові навчання Китаю безпеці Тайваню — розбір Олещука
Як повідомлялося, Китай розпочав навколо Тайваню масштабні військові навчання. Вони стартували через кілька днів після того, як на острові склав присягу новий президент Лай Цінде.
У Пекіні назвали дводенні маневри покаранням за нібито сепаратистські дії сил незалежності острова, а також застереженням від втручання з боку зовнішніх сил.