Китай проводить великі військові навчання біля Тайваню: які ризики несуть (ВІДЕО)

Тайвань на карте. Фото: gettyimages.com

Китай розпочав навколо Тайваню масштабні військові навчання “Спільний меч”. Вони стартували через кілька днів після того, як на острові склав присягу новий президент Лай Цінде. У Пекіні назвали дводенні маневри покаранням за нібито сепаратистські дії сил незалежності острова, а також застереженням від втручання з боку зовнішніх сил, інформує FREEДОМ.

Китайські військові проводять умовні операції в Тайванській протоці, на північ, південь і схід від острова. Залучено сухопутні війська, авіацію, ракетні та військово-морські сили.

У Міністерстві оборони Тайваню засудили навчання та назвали їх “нераціональними провокаціями”, які Китай використовує, щоб загрожувати демократії та свободі.

У відомстві зазначили, що останніми роками безперервне переслідування за допомогою літаків і кораблів КНР завдало значної шкоди глобальному миру та стабільності.

В Офісі президента Тайваню заявили, що військові підрозділи острова та команда з національної безпеки повністю контролюють ситуацію. Для цього залучені морські, повітряні та наземні сили держави.

“Я стоятиму на передовій разом з армією, щоб захищати національний мир. Міжнародна спільнота зараз приділяє велику увагу демократичному Тайваню. І, стикаючись із зовнішніми викликами та загрозами, ми продовжимо захищати цінності демократії, регіональний мир і стабільність”, заявив президент Лай Цінде.

Британське видання The Economist називає Тайванську протоку “найнебезпечнішим місцем у світі”. Китайські військові постійно перетинають кордон між КНР і Тайванем, а правляча комуністична партія раніше заявила, що острів нібито є частиною її території, і пообіцяла захопити його силою, якщо буде необхідно.

На думку аналітиків, від таких дій Китай досі стримувало те, що в разі збройного конфлікту активну підтримку Тайваню надасть його головний союзник США.

Напруга в регіоні почала особливо загострюватися з жовтня 2023 року. Президент Тайваню Лай Цінде викликає неприязнь Пекіна через те, що відстоює суверенітет Тайваню. У Китаї засудили його інавгураційну промову, під час якої він закликав країну припинити залякувати.

Китайська армія найбільша у світі. Але це не гарантує їй перемогу під час можливого нападу на Тайвань, пише Bloomberg.

На думку аналітиків, Пекін турбується через свої військові можливості. І після вторгнення Росії в Україну занепокоєння тільки посилилося. Багато експертів з Китаю та США також сумніваються, що в разі збройного конфлікту армія КНР зуміє домогтися успіху. Серед її основних проблем називають відсутність досвіду у призовників, проблеми з логістикою і координацією, а також корупцію і партійну бюрократію.

Також розвідка США ще в січні дізналася, що голова КНР провів масштабні чистки у військових колах. Їхньою причиною ЗМІ називали тотальну корупцію, яка підриває зусилля Сі Цзіньпіна з модернізації збройних сил і ставить під сумнів здатність Китаю вести війну.

Американські чиновники вважають, що корупція в ракетних військах і в усій військово-промисловій базі КНР настільки масштабна, що країна навряд чи буде здатна на ефективні військові дії в найближчі роки. Серед прикладів наводять те, що були навіть випадки заправки ракет водою замість палива.

Минулого року Китай уже проводив військові навчання в Тайванській протоці, під час яких відпрацював маневри, необхідні для можливого вторгнення на острів. Про це заявив заступник командувача Індо-Тихоокеанського командування США на брифінгу в Канберрі Стівен Скленка.

“Тоді китайські військові імітували морську і повітряну блокаду острова. Торішні навчання також включали десантні операції та контрзаходи проти зовнішнього втручання. Імовірно, такі операції Китай відпрацьовуватиме і 2024 року”, наголосив заступник командувача Стівен Скленка.

Читайте також: “Віслюк китайського господаря”: візит Путіна до Пекіна проаналізували експерти

Прямий ефір