Пекін попереджений, що всі все бачать: про військову допомогу Китаю Росії висловився Ягун

Віктор Ягун. Фото: espreso.tv

Китай давно допомагає в озброєнні Росії манівцями, передаючи електронне обладнання та матеріали, зокрема призначені для виробництва порохових зарядів. Але зараз вже йдеться про спільні розробки або навіть випуск продукції для агресії РФ проти України на виробничих потужностях КНР. Про це сьогодні, 26 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий та громадський діяч, генерал-майор запасу Служби безпеки України, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.) Віктор Ягун.

Так він прокоментував заяву міністра оборони Великої Британії Гранта Шаппса про те, що Лондон має докази співпраці Росія та Китаю “у розробці бойової техніки для використання в Україні”, і вона “вже надходить чи надходитиме з Китаю до Росії”.

“Зрозуміло, що Китай може, використовуючи російські розробки, розпочати виробництво ліцензійної якоїсь продукції, якої дуже потребує Росія. Насамперед це стосується того, що в неї просто закінчується бронетехніка. Якщо бронетехніка, яка схожа на російську, справді з’явиться на лінії фронту, ми точно знатимемо це”, — зазначив Ягун.

На його думку, така участь Пекіна в російській агресії поставить хрест на розвитку його економіки, яка зараз і так перебуває не в кращому стані. Це — механізм впливу з боку ЄС і США на Китай. Їм, на думку Ягуна, варто чітко попередити Пекін про наслідки.         

“Китай розуміє, що обрив зв’язку з Європою, зі Сполученими Штатами саме з економічних питань дуже боляче по ньому вдарить. Росія точно не зможе компенсувати ці втрати. Тому є можливість впливати на позицію Китаю. І один із варіантів — це запобіжний удар: перед тим, як ще нічого не трапилося, щоб Китай розумів, що контроль за його можливими діями ведеться. Якщо “червона риска” буде перейдена, то, я думаю, відповідь буде дуже жорсткою”, — каже гість ефіру.

Він сподівається, що інформація, озвучена британським міністром оборони, вже стала попередженням для Китаю.

“Я знаю ситуацію з деякими китайськими компаніями, дуже потужними, які працюють на російському ринку, і час від часу надходить інформація про те, що вони згортають своє перебування в Росії та йдуть з неї саме під впливом можливих санкцій з боку Сполучених Штатів та Європейського Союзу. Тому я думаю, що Китай все ж замислиться навіть над цією інформацією, яка озвучена Великою Британією, про те, що всі все знають, всі все бачать і контролюватимуть цей процес дуже чітко”, — підсумував Віктор Ягун.

Читайте також:Прикривають один одного”: як Китай забезпечує ВПК Росії логістичною та технологічною підтримкою (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що Росія вивела із відкритих сховищ до 40% своїх стратегічних резервів танків. Через нестачу техніки на фронті РФ все більше входить у залежність від Китаю.

Прямий ефір