Патріарх Варфоломій просить Румунську православну церкву сприяти наданню автокефалії для УПЦ

Фото patriarchate.org

Вселенський патріарх Варфоломій закликав єпископат Румунської православної церкви сприяти становленню Єдиної Української православної церкви. Про це передає УНН.

“У ці дні на наполегливе прохання церковних органів в Україні було прийнято синодальне рішення дарувати Києву – стародавній церковній області Константинополя – автокефалію… Я впевнений, що Румунська православна церква братиме участь в збереженні єдності і праведності церкви”, – сказано в посланні Вселенського патріарха.

У зверненні Варфоломія також сказано, що цей крок спрямований на вирішення питання канонічних розколів в православному світі.

Його Святість нагадав, що Румунська церква теж була частиною Константинопольського патріархату.

Сьогодні патріарх Варфоломій взяв участь в освяченні кафедрального собору в Бухаресті. Очікується, що після заходу він обговорить з румунським патріархом Даниїлом питання надання Україні Томосу про автокефалію.

Відзначимо, що у складі Румунської православної церкви діє Український вікаріат для українців Південної Буковини.

Нагадаємо, що у склад Румунії входять етнічні українські землі Південної Буковини, яка після 1945 року опинилися під владою Бухареста. Також українці компактно проживають поблизу міста Сигіт (рум. Сігету-Мармацієй).

Раніше Петро Порошенко розповів, що автокефалію Української церкви буде оформлено найближчим часом.

 

Прямий ефір