Сьогодні, 17 квітня, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію “Смерть Олексія Навального і необхідність протистояти тоталітарному режиму Владимира Путіна та його війні проти демократії”. “За” — 87 голосів. Про це повідомила членкиня української делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук, інформує FREEДОМ.
“Резолюцію ПАРЄ щодо смерті Навального вдалося перетворити на ще один потужний документ з підтримки України та засудження агресії Путіна!.. В цій резолюції ПАРЄ чітко зазначила, що з моменту приходу до влади Путін будує режим, метою якого є ведення війни проти демократії та перекроювання європейського і світового порядку, встановленого після розпаду колишнього Радянського Союзу”, — написала Кравчук у Facebook.
Асамблея ще раз підтвердила, що за Путіна Російська Федерація перетворилася на фактичну диктатуру, та закликала:
- офіційно визнати нелегітимність Путіна як президента РФ. Документ нагадує, що Путін перебуває при владі безперервно з 2000 року, а поправки до конституції РФ, ухвалені в липні 2020 року і визнані нелегітимними Венеціанською комісією та ПАРЄ, дозволяють йому залишатися на посаді до 2036 року;
- посилити режим санкцій проти Росії як держави-спонсора тероризму, а також проти режиму Лукашенка в Білорусі;
- визнати Російську православну церков (РПЦ) як інструмент російського впливу та пропаганди, що не має нічого спільного зі свободою віросповідання та вираження поглядів, а також ставитися до патріарха Кирила та російської православної ієрархії як до продовження неоімперської ідеології “русского мира”;
- створити міжнародний механізм компенсації жертвам російської агресії проти України, до якого мають бути негайно переведені заморожені російські активи, а також створити спецтрибунал для розслідування злочину агресії проти України;
- забезпечити притягнення Росії до відповідальності за систематичне застосування тортур та інших форм жорстокого поводження, яких зазнали тисячі ув’язнених у РФ, зокрема українські політв’язні, які незаконно утримуються в російських в’язницях з 2014 року, а також українські військовополонені.
“Окрім того, Асамблея наголосила, що, згідно з міжнародним гуманітарним правом, російські нафтопереробні заводи повинні вважатися законними цілями військових атак”, — акцентувала Кравчук.
ПАРЄ також закликала США — державу-спостерігача при Раді Європи — забезпечити, щоб законопроєкт Сенату про зовнішню допомогу, який включає військову допомогу Україні, був винесений на голосування без подальших затримок або в інший спосіб санкціонувати надання необхідної військової та іншої допомоги Україні якнайшвидше.
Читайте також: Світ має визнати президентство Путіна нелегітимним, — Євгенія Кара-Мурза
Нагадаємо, весняна сесія ПАРЄ проходить у Страсбурзі (Франція) з 15 до 19 квітня. Тема України та протидії російській агресії — ключова. 16 квітня одноголосно було проголосовано резолюцію про підтримку відновлення України коштом активів Російської Федерації. Також юридичний комітет ПАРЄ визнав березневі “вибори” у РФ недемократичними, а президентство Путіна — нелегітимним.
17 квітня відбудуться дебати щодо необхідності протидіяти тоталітарному режиму Володимира Путіна і його війні з демократією. А 18 квітня на порядку денному — резолюція “Жертви насильницьких зникнень: як РФ захоплює українських цивільних і порушує міжнародне право”.
Читайте також: Не на зброю, а на відновлення: як у ПАРЄ ухвалювали історичну для України резолюцію — включення зі Страсбурга (ВІДЕО)