Партнери допомагають Україні перескочити технологічний бар’єр для самостійного виробництва сучасних озброєнь, — експерт Defense Express

Іван Киричевський. Фото: Facebook

Партнери допомагають Україні перескочити технологічний бар’єр, щоб країна могла виробляти самостійно озброєння західного типу. Про це сьогодні, 5 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт Defense Express Іван Киричевський.

Одним із перспективних напрямів, за якими вже триває робота, він назвав артилерійські системи. За словами експерта, Україна разом із західними партнерами зараз перебуває на початку важливого шляху, і попереду найскладніший етап.

Киричевський нагадав, що на ринок України зайшла британська оборонна корпорація BAE Systems, яка виробляє всю номенклатуру зброї, яка необхідна Силам оборони.

“Зараз ми перебуваємо, скажімо так, на етапі, щоб зробити найскладнішу частину зусиль — навчитися робити високоякісні гарматні стволи до гаубиць L119… Ось зараз якраз наші західні партнери допоможуть нам перескочити такий собі технологічний бар’єр, який нам ще був недоступний, щоб ми далі там за пів року — рік, зокрема й з використанням власних інвестицій, змогли навчитися робити західну зброю якісно, вже самостійно”, — сказав експерт.

Він констатував, що якісь базові речі на рівні простих систем ППО український військово-промисловий комплекс зможе виробляти вже за 3 місяці, а якісь складні високотехнологічні речі — за кілька років. При цьому країни Заходу готові підтримувати Україну на цьому шляху, незалежно від того, як розвиватимуться події на фронті.

Киричевський також нагадав, що Україна із західними партнерами створює Альянс оборонних індустрій — спільний механізм для захисту демократії.

На його думку, завдяки виробництву сучасної зброї Україна запускає макроекономічний ланцюжок, закладаючи основу економічного зростання в майбутньому.

Читайте також: Україна створює Альянс оборонних індустрій: подробиці розкрив Чернєв

Нагадаємо, у Києві 29 вересня з ініціативи України відбувся перший Міжнародний форум оборонних індустрій. Його метою було об’єднати світову спільноту задля створення нового та потужного арсеналу озброєнь для України. У заході взяли участь 252 компанії із 31 країни світу.

Прямий ефір