Україна створює Альянс оборонних індустрій: подробиці розкрив Чернєв

Єгор Чернєв. Фото: sluga-narodu.com

Альянс оборонних індустрій створюється для того, щоб виробляти озброєння на території України спільно з партнерами. Про це сьогодні, 3 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, голова Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

Він зазначив, що Україна досить давно працює над питанням побудови спільних підприємств із партнерами.

“І ми бачили вже певну зацікавленість і готовність спільного виробництва на території України, зокрема це і Rheinmetall, і Baykar, і британський BAE Systems, і шведські компанії. Зараз це просто оформляється вже в справді такий собі Альянс оборонних індустрій, тому що є велика зацікавленість з боку наших партнерів виробляти озброєння разом з Україною, в Україні”, — сказав Чернєв.

Він пояснив, що зараз у виробників зброї є можливість відповідати реаліям сучасної війни, виробляти озброєння в Україні та випробовувати його в реальних бойових умовах.

“І, відповідно, зрозуміла причина, чому вони цього хочуть. Тому що це буде найкраща реклама для озброєння західних компаній. Для нас же це нові технології, це нові можливості, це посилення нашого військово-промислового комплексу. І це, відповідно, більше самостійності надалі, щоб ми мінімально залежали, може бути, і не залежали від поставок озброєння від наших західних партнерів, а виробляли всю номенклатуру самостійно тут, в Україні”, — сказав заступник голови комітету ВРУ з питань національної безпеки.

Чернєв нагадав, що в Україні існують певні преференції для технологічних, наукових парків, які мають полегшити запуск роботи компаній з інших країн. Крім того, є готовність гарантувати безпеку новим виробництвам, які будуть розгортати в Україні.

“У нас достатньо приміщень, ресурсів для того, щоб надати їм достатньо захищені площі під їхнє виробництво. Тому ось це сукупно, я думаю, і повинно мати ефект на наших партнерів, щоб вони все-таки спільно з нами виробляли на території України озброєння”, — сказав він.

Чернєв наголосив, що зараз є розуміння, якою має бути армія майбутнього України, яке озброєння ефективне на полі бою в умовах сучасної війни. Зокрема, він нагадав, що Україна самостійно розробляє системи протиповітряної оборони, і є надія, що з новими технологіями від партнерів зможе створювати більш високотехнологічні системи ППО надалі.

Читайте також: Київ створив основу для роботи з виробниками зброї — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Києві 29 вересня з ініціативи України відбувся перший Міжнародний форум оборонних індустрій. Його метою було об’єднати світову спільноту задля створення нового та потужного арсеналу озброєнь для України. У заході взяли участь 252 компанії із 31 країни світу.

Прямий ефір