Пам’ятник загиблим визволителям міста відкрили у Лимані (ФОТО, ВІДЕО)

Пам'ятник загиблим визволителям Лимана. Фото: uatv.ua

Пам’ятник загиблим бійцям відкрили сьогодні, 19 лютого, у місті Лиман Донецької області. Він встановлений на тому місці, звідки почалося визволення міста, повідомляє FREEДОМ.

Монумент вагою 4,5 т встановили власним коштом військовослужбовці 66-ї окремої механізованої бригади та армійці 106-го батальйону Територіальної оборони.

Біля пам’ятника загиблим визволителям Лиману. Фото: uatv.ua
Пам’ятник загиблим визволителям Лиману. Фото: uatv.ua
Пам’ятник загиблим визволителям Лиману. Фото: uatv.ua
Пам’ятник загиблим визволителям Лиману. Фото: uatv.ua
Пам’ятник загиблим визволителям Лиману. Фото: uatv.ua

“Після звільнення Лиману військовослужбовці нашої бригади вийшли з ініціативою увічнити пам’ять своїх побратимів, які тут полягли. Фактично за Лиман віддали свої життя 25 військовослужбовців нашої бригади та 9 військовослужбовців 106-го батальйону територіальної оборони. Ми зараз стоїмо на першому рубежі. Це місце, з якого починалося звільнення Лиману. Саме тому було ухвалено рішення встановити меморіальну плиту на цьому місці”, — розповів заступник командира 66-ої окремої механізованої бригади ЗСУ Андрій Гайсинський.

Заступник командира 66 ОМБр Андрій Гайсинський. Фото: uatv.ua

Лиман вдалося звільнити від російських загарбників у жовтні минулого року. Активні бої тривали близько тижня. Як згадує їхній учасник, військовослужбовець ЗСУ Дмитро, вони були важкими, особливо форсування річки.

“Перед переправою ніхто не розумів, дістанемося ми протилежного берега чи ні і що на нас там чекає. Слава богу, все склалося так, як планувалося. Але там багато хлопців загинуло, багато наших хлопців, тих, хто хотів жити, тих, хто буквально годину тому розмовляв з близькими… Я особисто знаю цих людей, які ось так, як і я, розмовляли зі своїми рідними, і після розмови вже деякі не змогли зателефонувати і сказати, порадіти, що нам це вдалося”, — говорить військовослужбовець ЗСУ Дмитро.

Учасник звільнення Лиману, військовослужбовець ЗСУ Дмитро. Фото: uatv.ua

У боях за Лиман загинули 34 бійці. Їхні прізвища вибиті на меморіальній плиті “Вічна пам’ять воїнам-визволителям Лиману”.

Читайте також: “Вони сюди не потраплять більше, їх гнатимуть і гнатимуть”: реальність деокупованого Лимана показали місцеві жителі (ВІДЕО)

Прямий ефір