Окупанти розуміють, що їм залишилося недовго перебувати в цих пунктах базування, — Гуменюк про ситуацію в Криму

Ілюстративне фото: t.me/yellowribbon_ua

Настрій у російських окупантів у Криму досить панічний, вони усвідомлюють, що просування Сил оборони України вже не зупинити. Загалом ті процеси, що відбуваються зараз на півострові, дають зрозуміти, зокрема військовому контингенту РФ у Криму, що їм залишилося недовго перебувати в цих пунктах базування. Таку думку озвучила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь” Наталя Гуменюк в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 16 серпня.

“Загальний настрій у Криму досить панічний, тому що вони усвідомлюють, що просування Сил оборони України вже не зупинити, воно не огидне. І можна говорити про те, що ті моменти евакуації, які вони спостерігають у цивільному середовищі, на них теж впливають досить потужно. Впливає й те, що колаборанти та окупаційна влада вивезли вже всі свої цінності й продовжують “пиляти бюджет”, демонструючи, що після мене хоч потоп. Це все створює відчуття, зокрема в контингенту військового, який перебуває зараз на Кримському півострові, що їм залишилося недовго перебувати в цих пунктах базування”, — сказала гостя ефіру.

Гуменюк припустила, що, найімовірніше, вони будуть перекинуті на гарячий Запорізький або Східний напрямок.

“Там їм доведеться брати участь у дуже активних бойових діях. Тому, що навіть при тому, що вони мають дуже великий потенціал, він занадто швидко витрачається на полі бою”, — доповнила вона.

Крім того, Гуменюк повідомила, що українські військові тримають стійкий вогневий контроль на трасі M-17, якою російські окупанти здійснюють військові постачання.

“Але потрібно розуміти, що траса використовується і для гуманітарних постачань на півострів, оскільки в тимчасово окупованому Криму, у зв’язку зі складнощами з логістикою та пошкодженням основних транспортних артерій, які містять у собі й мости, використовують тільки трасу М-17 як основного постачальника. Нею ж слідують і великі маси мирного населення, за якими Сили оборони не працюють”, — уточнила Гуменюк.

Крім того, за її словами, російські окупанти неодноразово демонстрували у своїх пропагандистських каналах, що для забезпечення логістики військових використовують цивільні транспортні засоби, маскуючи перевезення вантажів у такий спосіб.

“Тому однозначно визначити, чи це цивільний транспорт, чи перевозяться військові вантажі, дуже складно. І в цьому відношенні вогнева робота українських Сил оборони ускладнена по таких цілях. Тому ми відстежуємо подальший маршрут, і вже у відхиленнях від цієї траси можемо робити висновки, що слідування вантажів призначене конкретно для військового використання”, — пояснила начальниця пресцентру.

Читайте також: Вибухи в Криму: ситуацію проаналізував військовий експерт

Раніше керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж сказав, що ЗСУ володіють всіма засобами для завдання точкових ударів й здійснення масованих атак по стратегічних цілях у тилу російських окупантів. Він наголосив, що українські військові мають право завдавати ударів по Криму та інших тимчасово окупованих територіях.

Прямий ефір