Окупант очікує на наступ ЗСУ, тому репресії в Криму посилюються, — Чистіков

Тимчасово окупований Крим. Фото: qha.com.ua

ФСБ РФ посилює репресії в тимчасово окупованому Криму. Причиною цього є підготовка контрнаступу Збройних сил України. Про це сьогодні, 23 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков.

“Росія намагається сформувати образ ворога із ЗСУ. Крім того, вони розуміють, що при наближенні ЗСУ до Криму опір може тільки зростати, тому вони залякують місцеве населення. Також демонстрацією того, що тебе можуть притягнути [до відповідальності] за все що завгодно, є і стаття за дискредитацію ЗС РФ, за яку притягнуто до адміністративної відповідальності на території Криму громадян України вже понад 270 осіб. Притягують за все що завгодно — прослуховування українських пісень, за українську символіку, літературу. Тому зараз репресії на території Криму посилюються, оскільки окупант очікує на наступ ЗСУ і розуміє слабкість своїх позицій”, — сказав він.

Також Чистіков розповів про умови незаконного утримання за політичними мотивами кримчан.

“Під час слідства в’язні, які за російськими, як вони вважають, важкими статтями (шпигунство, держзрада і тероризм), слідство над ними ведеться на території РФ, тобто їх вивозять з території Криму. Велика кількість зараз утримується в СІЗО №2 Сімферополя. Здебільшого це жителі новоокупованих територій Запорізької та Херсонської областей. Разом із цим умови їхнього утримання жахливі, оскільки велику їхню кількість утримують без дотримання всіляких мінімальних норм. Крім того, саме умови утримання є також предметом тиску на людей, які мають власну політичну позицію”, — поінформував він.

Заступник постпреда уточнив, що правозахисні організації України до таких в’язнів доступу не мають, але намагаються знайти адвокатів для надання якісної допомоги. Але в окремих випадках вони не мають доступу до своїх клієнтів. В’язням з боку окупанта надаються російські юристи, але в політичних справах від них відмовляються, розуміючи якість таких послуг.

Крім того, за словами Чистікова, РФ намагається взагалі не поширювати інформацію про затриманих з новоокупованих територій, її дізнаються тільки інші затримані, які своєю чергою можуть її передати через своїх адвокатів.

Читайте також: Усім, хто працює на Росію, найближчим часом краще покинути український Крим, — представник ГУР

Прямий ефір