Офіційний Пекін не захоче вплутуватися в проєкт будівництва тунелю до Криму, але може не перешкоджати фірмам заробляти на Росії, — політолог

Кримський міст. Фото: wikipedia.org

Пекін уникає контактів із Росією в чутливих сферах, якщо там якимось чином зачеплені державні компанії або офіційна позиція Пекіна. Таку думку сьогодні, 29 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив філософ, політолог, академічний директор Центру публічної дипломатії Олексій Полегкий, коментуючи проєкт будівництва підводного тунелю з РФ до тимчасово окупованого Криму.

“Пекін дуже послідовний у своїх відносинах у таких складних питаннях. Офіційно, я думаю, Пекін не буде партнером за жодних умов. Але уряд, швидше за все, не перешкоджатиме роботі комерційних фірм, якщо вони десь готові працювати. Зрозуміло, що вони не можуть цього робити без дозволу Комуністичної партії, і в багатьох проєктах, пов’язаних із Росією, фактично це зроблено зі схвалення, безумовно, Пекіна”, — сказав він.

На думку політолога, проєкт, пов’язаний із тунелем до Криму, — це такий “проєкт рожевої мрії Путіна”.

“Я дуже сумніваюся, щоб він узагалі був коли-небудь у принципі міг би бути реалізований. Я не кажу про терміни, ціну і взагалі умови, за яких подібний проєкт (це багаторічний проєкт) хтось би взявся реалізовувати. Безумовно, певні китайські компанії можуть зазіхнути на непогані прибутки і брати участь у такому проєкті, у них є досвід, технології та техніка. І, поставивши цінник, що перевищує всі мислимі витрати, китайці могли б у приватному порядку брати участь у такому проєкті. Але, розуміючи, що цей проєкт — це багаторічні інвестиції, ба більше, в ситуації війни, того, що позиція Криму ніколи, поки там буде Росія, не буде врегульована, я не думаю, щоб офіційний Пекін взагалі якимось чином захотів у це вплутуватися. Але те, що Пекін може не перешкоджати комерційним фірмам заробляти на Росії, — це цілком можливо”, — каже Полегкий.

І тут, за його словами, постає вже інше питання — наскільки такий проєкт взагалі реалістичний.

“Я думаю, що це просто поки що такі пісочні замки і, найімовірніше, Крим спершу знову стане українським, а потім уже такого рівня проєкти взагалі хтось обговорюватиме”, — резюмував Олексій Полегкий.

Читайте також: Чи реальні плани Москви з будівництва підводного тунелю до Криму — пояснили експерти

Нагадаємо, як заявив аналітик, аспірант Цзіліньського університету Петро Шевченко, коментуючи інформацію про проєкт будівництва підводного тунелю під Керченською протокою, тема тимчасово окупованого Росією українського Криму чутлива для Китаю, оскільки може вплинути на його торговельно-економічні відносини з країнами Заходу. КНР обережна у співпраці з РФ. Прагматичних китайців напружує у відносинах із Росією непередбачуваність.

Прямий ефір