Одна зі стратегій російської влади — щоб українці вбивали українців, — Полозов про черговий воєнний злочин Кремля

Микола Полозов. Фото: rubryka.com

Кремль осмислено та цинічно відправляє на війну проти України ув’язнених українців із російських в’язниць, зокрема й тих, кого насильно вивезли з окупованих територій. Це одна зі стратегій російської влади, успадкована зі сталінських часів, яка, безумовно, є воєнним злочином. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав адвокат Микола Полозов, коментуючи повідомлення Генерального штабу Збройних сил України про “мобілізацію” ув’язнених українців.

Він зазначив, що таку стратегію Кремль реалізує, не лише відправляючи на фронт ув’язнених громадян України, але й проводячи примусову “мобілізацію” на окупованих територіях.

“Ми всі чудово бачили, як відбувалася “мобілізація” в окупованій Донецькій області, в Луганській області, де чоловічого населення, за великим рахунком, не залишилося, де професуру університетів, музикантів із філармонії просто кидали на фронт. Зараз схожа ситуація складається в окупованому Криму під час хвилі “мобілізації”. Ми це бачили на території окупованої частини Запорізької та Херсонської областей. Так, російська влада дуже цинічно до цього підходить. Звичайно ж, з погляду міжнародного права, це є прямим воєнним злочином”, — прокоментував Полозов.

Гість ефіру також додав, що подібні практики не змінюються зі сталінських часів.

“Практики не змінюються з часів Радянського Союзу. З часів війни сталінського часу. Зараз це все заграло новими фарбами. Але російська влада, путінський режим активно цим користується”, — наголосив Микола Полозов.

Читайте також: З новою хвилею мобілізації в РФ нічого доброго не вийде — причини назвав адвокат

Прямий ефір