Найімовірніше, офіційний Тегеран не допустить західних експертів до місця аварії гелікоптера, на якому летів президент Ірану Ібрагім Раїсі. Тому незалежного розслідування не буде, і обставини його смерті залишаться нез’ясованими. Таку думку сьогодні, 20 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
“Ми поки не бачимо і, можливо, не побачимо результатів розслідування падіння вертольота і того, що там сталося насправді. Говорили, що був густий туман, і, найімовірніше, ця історія так і залишиться в тумані”, — сказав він.
На його думку, Іран не дозволить західним експертам обстежити місце аварії гелікоптера, а можливих причин і обставин цієї події може бути безліч.
“Зараз у медійному просторі переважають думки, що це був випадковий інцидент, свого роду “чорний лебідь”. Однак можуть бути й інші версії. Існують деякі непрямі, але пов’язані фактори. Наприклад, один із членів екіпажу виходив на зв’язок, і незрозуміло, чи сталося це під час аварії вертольота, чи вже після його падіння”, — наголосив Буряченко.
Зазначимо, що ніхто з тих, хто перебував на борту, не вижив. Разом із Раїсі в авіакатастрофі загинули глава МЗС Ірану, губернатор провінції Східний Азербайджан, охоронець, члени екіпажу.
“Однак питання залишаються без відповідей. Чи була це трагічна випадковість, чи вертоліт збили навмисне? Чи, можливо, після його посадки було проведено спеціальну операцію з певною метою? Тому, м’яко кажучи, після цієї катастрофи в Ірані можуть виникнути серйозні внутрішні потрясіння і протистояння”, — резюмував Олексій Буряченко.
Читайте також: З Рафаха евакуюють людей, армія Ізраїлю продовжує наступ — деталі від Бабота
Як повідомлялося, катастрофа, в якій загинув 63-річний президент Ірану, сталася напередодні в гірській місцевості. Пошукам, у яких брали участь 73 рятувальні загони, заважав туман і дощ. Місце аварії знайшли сьогодні тільки під ранок. Ніхто з тих, хто перебував на борту, не вижив.