Обрано пункти, які учасники готові оформити в практичний документ, — політолог про порядок денний Саміту миру

Прапори країн світу. Фото: censor.net

Спроби нівелювати значення Глобального саміту миру у Швейцарії на підставі того, що на ньому розглядатимуться лише три з 10 пунктів української формули миру, є неспроможними. Це перший, але не останній саміт, а пункти настільки глобальні, що розглянути їх за два чи три дні неможливо. Таку думку сьогодні, 15 червня, в ефірі FREEДOM висловив політолог Ігор Рейтерович.

“Зрозуміло, якщо ми виносимо, наприклад, 10 пунктів, їх обговорення, давайте відверто, може перетворитися на профанацію. По суті, усі там поставлять якісь галочки, але серйозно ні про що не поговорять”, — каже гість ефіру.

Він зазначив, що Україна внесла до порядку денного саміту дуже важливі пункти, наприклад питання продовольчої безпеки, яке протягом кількох років визнається Організацією Об’єднаних Націй ключовою проблемою людства. Ядерна безпека, повернення дітей та військовополонених також є питаннями, з яких існує консенсус серед більшості учасників.

“Було обрано такі теми, за якими більшість країн уже мають зараз якісь свої конкретні пропозиції та готові їх оформити у вигляді якогось практичного документа. Це також дуже важливий момент, тому що за комюніке так чи інакше всі проголосують, його підтримають, це зрозуміло. Але Україна могла б тоді таку конференцію зібрати, я умовно кажу, у дистанційному форматі. Для нас важливо мати ще й практичні наслідки від цього саміту. І коли ці три пункти, важливі насправді, будуть розглянуті й щодо них будуть ухвалені конкретні рішення, вони будуть мати значною мірою, я не скажу, що зобов’язувальний вплив на Росію, але принаймні такий, від якого Росія не зможе відбитися, і змушена буде на нього звертати увагу”, — пояснив політолог.

Саміт — це початок тривалого шляху, каже він, і про це неодноразово заявляла і Україна, і її партнери, які допомагали організувати Саміт миру.

“Це не разова акція, це початок досить довгого, але це об’єктивно так складається, шляху. Буде щонайменше ще кілька подібних самітів, на яких розглядатимуться й інші питання… Ми хочемо серйозно обговорювати всі питання, які входять до української формули миру. Третина питань, які виносяться на саміт, є достатньою кількістю. І загалом очікувати чогось більшого було безглуздо”, — підсумував Ігор Рейтерович.

Читайте також: Для Саміту миру було обрано три питання, які цікавлять усіх, — Олещук

Нагадаємо, у Саміті миру візьмуть участь 92 країни та вісім міжнародних організацій.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Глобальному саміті миру.

Прямий ефір