Процес обміну військовополоненими і людьми, що незаконно утримуються, зупинився і не буде рухатися – на сьогоднішній день у Росії немає бажання робити що-небудь в цьому питанні. Світова спільнота повинна чинити тиск на РФ для звільнення полонених.
Про це заявила заступник глави правління Центру оборонних стратегій, член експертної мережі Кримської платформи Аліна Фролова, інформує UA.
На думку експерта, проблема утримання українських громадян у російських в’язницях має два аспекти. Перший – питання кримських татар в окупованому Криму. На сьогоднішній день Меджліс фактично визнаний організацією, небажаною в Росії. РФ поки не назнала його терористичною організацією, але дуже близька до цього. Це дає можливість постійно переслідувати кримських татар. Вони здійснюють активний опір окупаційній владі, тому знаходяться під загрозою. Окремо є проблема з громадянами України, яких утримують на Донбасі і українськими військовими, яких захопили в полон.
“В цілому процес обміну військовополоненими або утримуваними людьми зупинився і не буде рухатися – на сьогоднішній день у Росії немає бажання що-небудь робити в цьому питанні”, – підкреслила Аліна Фролова.
На її думку, це складова частина того, що повинна робити світова спільнота для того, щоб примусити Росію звільнити цих людей. Світова спільнота непогано спрацювала в ситуації з російськими політичними в’язнями. Цьому приділялася велика увага, в тому числі в Німеччині і Франції. Це показує, що звільнення полонених можливе, якщо буде здійснюватися такий тиск.
Є надія, що після виборів Німеччина повернеться в світову політику із усвідомленим розумінням того, що, як європейський лідер, вона повинна активно брати участь у вирішенні таких проблем. Важлива позиція США і Великої Британії. У зв’язку з виходом із ЄС Велика Британія визначається зі своїм новим місцем в європейській політиці. Для України це шанс мати сильного партнера, якого можна залучати до ключових ініціатив.
Нагадаємо, глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав терміново провести міждержавні консультації в межах Кримської платформи через незаконні арешти в окупованому Криму.
Читайте також: Україна на Генасамблеї ООН, відповідальність Росії та Кримська платформа: інтерв’ю з Антоном Кориневичем