Новий російський бізнес Медведчука: чим володіє політик у РФ (ВІДЕО)

Віктор Медведчук. Фото: epravda.com.ua

Українські суди продовжують заарештовувати активи сім’ї проросійського політика Віктора Медведчука. За запитом СБУ було заарештовано частку акцій металургійного підприємства, що належала дружині Медведчука — Оксані Марченко. Володіла вона нею через мережу офшорів. “Приховані активи” Марченко становили понад 440 млн грн — це майже 11 млн євро, передає FREEДОМ.

Після обміну у вересні минулого року проросійський політик Віктор Медведчук опинився в Росії. У перші ж тижні перебування у федерації він сплив у медіапросторі. В інтерв’ю і ток-шоу на федеральних каналах Медведчук продовжив відпрацьовувати проросійський порядок денний.

Заговорив кум Путіна і про новий політичний проєкт. За його словами, мета ініціативи — довести українцям, що київська влада помиляється у своїй політиці щодо Росії. Однак в успіху Медведчука як в Україні, так і у федерації, експерти серйозно сумніваються

“Його в Росії, до речі, більшість не любить, він для них просто подвійний зрадник — з одного боку, він зрадник України, а з іншого боку, він для них зрадник Росії. Гроші на нього виділяли, він нічого підготувати не зміг”, — каже політолог Ігор Рейтерович.

А ось кошти на фінансування нехай і провального проєкту у Медведчука є. Пов’язаний із ним російський нафтовий бізнес у вересні 2022 року поповнився двома мережами АЗС на території Липецької, Тюменської та Курганської областей — ідеться про автозаправки “ЛТК” і “Новий потік”. Про це повідомляється у спільному розслідуванні проєктів “Схеми” та Scanner Project.

Щойно Медведчук після обміну потрапив до Росії, 33 заправки разом із компанією ТОВ “Трейдпроект” перейшли під його контроль. Тоді акції материнської компанії викупили близькі до сім’ї Медведчука-Марченка Тимур Абертасов і Микола Сухов, стверджують розслідувачі. Крім мережі заправок, Медведчук опосередковано володіє компанією, яка надає брокерські послуги на ринку природного газу, дизеля, бензину, нафти. Працює компанія на російському ринку.

“Бізнес Медведчука в Росії останнім часом себе досить непогано почуває і навіть розширюється, зрозуміло, що це робиться для того, щоб отримати якісь гроші для ведення не стільки політичної, скільки інформаційно-пропагандистської діяльності. Ну і, мені здається, це така його спроба показати свою корисність для російського керівництва і виправдати той факт, що його виправдали й повернули, а все, що він тут обіцяв, воно насправді не відбулося”, — вважає політолог.

Експерти впевнені — те, що російська пропаганда використовує непопулярного ні у федерації, ні в Україні Віктора Медведчука, може свідчити про те, що у Кремля просто не залишилося сильніших агентів впливу.

Прямий ефір