Нова команда на чолі ЗСУ працює на зміну стратегії України у війні: деталі уточнив генерал

Олександр Сирський. Фото: ap.org

Нова команда на чолі ЗСУ є визначальною для зміни стратегії України у війні, яка передбачає активну оборону, знищення резервів противника, а також підготовку до проведення нестандартних наступальних операцій. Про це сьогодні, 14 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал, колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

Він зазначив, що Росія готова воювати кілька років, щоб захопити щонайменше 5 областей України.

“Нам уже необхідна нова стратегія ведення війни. І для цього нова команда є визначальною. Тому в цій ситуації Сирський уже озвучив стратегію. Це, звичайно, активна оборона, це знищення резервів, те, що було при Залужному, і це ведення по-новому операцій стратегічного рівня. Це можуть бути і відходи, це може бути і концентрація окремих ударів по секторах, і, звичайно, це підготовка перспективи визволення території у 2024 році, проведення стратегічних наступальних операцій”, — сказав генерал.

За його словами, йдеться й про переозброєння армії за допомогою сучасних технологій, зокрема з урахуванням вдосконалення радіолокаційних систем, створення електронних щитів, ударних груп далекобійних ракет.

“Це, звичайно, підготовка воїнів до нестандартних дій на базах й наших партнерів, й у нас — це найважливіша складова в плані того, щоб ми не тільки не гинули масово на фронті, а й проводили дуже потужну роботу”, — сказав Маломуж.

Він акцентував, що для Росії актуальною є проблема управління військами, і якраз на цю ахіллесову п’яту противника потрібно звертати увагу.

Що стосується українських військ, то, за словами Маломужа, важливим є забезпечення паливом, озброєнням, боєприпасами, та сама логістика.

Він також нагадав заяву головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, що головне завдання — збереження життя українського солдата, який виконує бойові завдання.

“Я думаю, що він навмисне вказав пріоритети, що він буде піклуватися про військовослужбовців, що не буде ризиків заради якихось уже повністю розбитих територій, де немає ні опорних пунктів, нічого… І найголовніше, що команда, яка прийшла, — це ті командири, полковники, генерали, які безпосередньо брали участь на полі бою як керівники середньої або вищої ланки. Вони знають фронт, вони знають ціну життя, вони знають противника”, — наголосив Маломуж.

Генерал переконаний, що всі рішення ухвалюватимуться й оцінюватимуться, виходячи з реалій війни, досвіду, координації всіх сил і засобів.

“У цій ситуації, я думаю, перший етап — це буде організація військ, мобілізаційні ресурси, диверсифікація різних схем щодо озброєння, техніки — поки що в нас її мало, з урахуванням навіть закупівлі на зовнішніх ринках, — і, звісно, збереження особового складу в процесі оборони наших територій, у процесі знищення резервів противника, й створення позицій по окремих укріпрайонах, де основні ударні сили ворога сьогодні намічають прорив. І другий етап — це нова стратегія війни. Не стандартна, не радянська, як зараз Росія намітила такий ще радянський формат Другої світової війни, а маневрове, дуже ефективне знищення сил та засобів у глибині, у середніх тилах, а потім по лінії фронту й завдання ударів у тих місцях, де ворог не очікує”, — сказав Маломуж. 

На його думку, час для реорганізації займе 2-3 місяці, а далі буде видно конкретні результати.

Читайте також: Сирський став головкомом ЗСУ: виклики та завдання для нового командування в огляді експертів

Раніше Маломуж зазначив, що Росія обрала стратегію затяжної війни, але в окупантів нічого не виходить. Їм доводиться залучати все нові й нові резерви, зокрема іноземних найманців.

Прямий ефір