Німеччина обіцяє збільшити постачання снарядів Україні — подробиці від Ференса

Прапори України та Німеччини. Фото: ukrinform.com

Німеччина обіцяє, що Україна отримає набагато більше снарядів, ніж минулого року. Про це сьогодні, 15 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат політичних наук, засновник об’єднання “Соціал-демократична платформа” Богдан Ференс.

Він зазначив, що питання фінансування є ключовим у постачанні озброєння Україні.

“Ми розуміємо, що Німеччина, серед європейських країн, є країною-лідером із виділення фінансування, зокрема на військову підтримку України… Міністр оборони Пісторіус зазначив, що виробничі можливості збільшуватимуться, й що Україна отримає значно більше снарядів, ніж минулого року. Будемо сподіватися на цю реалізацію, тому що, в принципі, якщо німці кажуть уже, особливо публічно, це означає, що вони будуть усе робити, щоб слова не розходилися з діями”, — сказав Ференс.

Кандидат політичних наук підкреслив, що партнери України займаються довгостроковим плануванням.

“Вони розуміють, що конфлікт із Російською Федерацією буде поглиблюватися. І це означає, що фінансування, модернізація оборонно-промислових комплексів має відбуватися максимально швидко й ефективно, та включати до цього формату також потреби України у триваючій війні”, — сказав він.

Ференс додав, що війна РФ проти України стимулювала багатьох західних лідерів переглянути своє ставлення до оборони. Наприклад, якщо для Німеччини традиційно основний фокус фінансування припадав на соціальні, гуманітарні, освітні напрямки, економіку, то зараз прийшло розуміння, що потрібно виділяти більше коштів на власну безпеку, а також допомагати Україні в боротьбі з агресором.

Крім того, кандидат політичних наук нагадав, що ця війна підштовхнула Фінляндію та Швецію, які впродовж багатьох років дотримувалися політики нейтралітету, до вступу в НАТО.

Читайте також: 380 млрд дол. інвестують в оборону країни НАТО в Європі впродовж 2024 року, — Столтенберг

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг раніше закликав держави-члени блоку готуватись до тривалої конфронтації з Російською Федерацією. Столтенберг переконаний: країни НАТО повинні розвивати свій військово-промисловий комплекс і нарощувати виробництво озброєнь.

Прямий ефір