380 млрд дол. інвестують в оборону країни НАТО в Європі впродовж 2024 року, — Столтенберг

Єнс Столтенберг. Фото: gettyimages.com

Впродовж 2024 року інвестиції країн-членів НАТО з Європейського Союзу в оборону досягнуть 2% від обсягу їхнього внутрішнього валового продукту. Про це сьогодні, 14 лютого, на пресконференції у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, інформує кореспондент телеканалу FREEДОМ.

“З моменту ухвалення інвестиційного зобов’язання у 2014 році європейські союзники та Канада додали понад 600 млрд дол. США на оборону. Минулого року ми побачили безпрецедентне зростання на 11% серед європейських союзників і Канади. Цього року я очікую, що 18 союзників витратять 2% ВВП на оборону. Це ще один рекордний показник, шестикратне зростання порівняно з 2014 роком, коли тільки три союзники досягли поставлених цілей”, — сказав Столтенберг.

У 2024 році, за його словами, союзники по НАТО в Європі інвестують в оборону загалом 380 млрд дол., що вперше становить 2% їхнього сукупного ВВП.

“Тож ми досягаємо реального прогресу. Європейські союзники витрачають більше. Однак деяким союзникам ще належить пройти шлях, оскільки на саміті у Вільнюсі ми домовилися, що всі союзники мають інвестувати 2%, і що це — мінімум”, — акцентував генсек НАТО.

Він доповнив, що на зустрічі міністрів оборони Альянсу також обговорять подальше нарощування виробництва боєприпасів.

“За останні кілька місяців НАТО погодило контракти на суму 10 млрд дол. І буквально цього тижня Німеччина почала будівництво нового заводу з виробництва боєприпасів у Нижній Саксонії. За повної потужності завод вироблятиме близько 200 тис. артилерійських снарядів на рік”, — сказав Столтенберг.

Читайте також: Країни НАТО створюють пояс навколо Росії, у їхньому ставленні до загроз відбулася еволюція, — експерт із нацбезпеки

Нагадаємо, раніше генсек Альянсу закликав держави-члени блоку готуватись до тривалої конфронтації з Російською Федерацією. Столтенберг переконаний: країни НАТО мають розвивати свій військово-промисловий комплекс і нарощувати виробництво озброєнь.

Прямий ефір