Мілітаризація сфери освіти — частина військової диктатури Путіна. У російські школи для проведення уроків запрошують найманців, а військова символіка стає частиною способу життя молоді, повідомляє FREEДОМ.
Учні школи в Улан-Уде сфотографувалися з прапором ПВК “Вагнер” із написом: “Нічого особистого, нам заплатили”. Фото із зустрічі з учасниками вторгнення в Україну з’явилися в пабліку школи. Їхні справжні імена не називаються, двоє з них прийшли на зустріч у масках, а один — на милицях. Імовірно, деякі з них служили в ПВК “Вагнер”, але прямо в повідомленні школи про це не сказано.
Тільки за один тиждень люди у військовій формі відвідали три школи в Бурятії. Також в Улан-Уде в управлінні соцзахисту на так звані патріотичні уроки направляють цілі родини.
“Відбувається і спроба нормалізувати війну, і втягнути в підтримку війни, і втягнути в такий загальнопропагандистський дискурс. Путіну мало, щоб він звучав тільки з екранів телевізора. Звісно, він має звучати і у вишах, і в школах, починаючи з початкових класів”, — сказав голова незалежної профспілки “Альянс учителів” Данило Кен.
В Іркутську маму вихованця дитячого садка Наталію оштрафували на 35 тис. рублів за статтею про “дискредитацію” російської армії. Жінці не сподобалося, що в дошкільному закладі занадто багато іграшок військового характеру. Після скарги вихователька їй відповіла, що в дитячому садку Іркутська дітям пояснюють, що необхідно служити в армії, воювати та не боятися вмирати за Батьківщину.
“Уже на суді жінка заявила, що Наталя зайшла в садок і, “подивившись на портрет президента Путіна, образливо висловилася на його адресу, говорила, що Росія напала на Україну, і тому там гинуть мирні люди”, — пише Telegram-канал “ЧТД”.
За даними видання “Люди Байкала”, за два роки суди Іркутської області та Бурятії за статтею про “дискредитацію російської армії” розглянули 115 справ. В Іркутській області було 48 таких справ, у Бурятії — 67. Абсолютним лідером став Радянський районний суд Улан-Уде, який виписав 41 постанову.
“І загалом, звісно, це два паралельні завдання, і одне без іншого не може бути. Це і викладання такої альтернативної історії, і нав’язування спрощеного та часто конспірологічного погляду на історію і на устрій сучасного світу. І це може існувати в голові людини тільки за умови, що немає критичного мислення. Крім того, просто обмежується фізичний доступ людям до альтернативної інформації, запроваджено цензуру в інтернеті”, — зазначив Кен.
Мілітаризація освіти в РФ відбувається на всіх рівнях. За даними розвідки Великої Британії, у Росії при Вищій школі економіки створюють військовий інститут, який займатиметься політикою та економікою, але зосередиться на військово-промисловому комплексі іноземних держав, а також на вивченні стратегічного стримування й ролі ядерної зброї.
“Це, найімовірніше, призведе до тіснішої взаємодії між російськими академічними колами та оборонним сектором, що сприятиме мілітаризації вищої освіти”, — йдеться у звіті Міністерства оборони Великої Британії.
У Держдумі Росії запропонували відзначати в школах день початку повномасштабного вторгнення в Україну. Ініціатори пропонують 24 лютого 2024 року організувати в російських школах заходи, присвячені так званій “спецоперації”.
Читайте також: Путін перевершив Гітлера у мілітаризації дітей — думка
Нагадаємо, директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки, засновник “Східної правозахисної групи” Павло Лисянський розповів, що Росія з 1 вересня 2024 року запровадить у школах на окупованих територіях України новий предмет “Основи державної безпеки та захисту Батьківщини”. Він включатиме вогневу, тактичну, бойову підготовку школярів, починаючи з 13 років. Наразі у РФ готують тисячі інструкторів для бойового вишколу дітей на окупованих територіях.