Путін перевершив Гітлера у мілітаризації дітей — думка

Фрагмент обкладинки журналу Time. Фото: time.com

Частина з 8,5 млн німецьких хлопчиків і дівчаток, які станом на 1939 перебували в нацистському “Гітлер’югенді”, вижили та через роки стали нормальними громадянами вільної Німеччини. Невідомо, чи вдасться розпропагувати нинішніх російських дітей, адже у мілітаризації суспільства Путін уже перевершив Гітлера. Але намагатися, безперечно, варто. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки, засновник “Східної правозахисної групи” Павло Лисянський.

“Путін випередив Гітлера… Вони вдосконалили процедуру мілітаризації суспільства, дітей і досягли результатів краще за Гітлера. Тому коли ми розроблятимемо процедуру деідеологізації чи методички, чи програмний курс з деідеологізації, то необхідно враховувати, що це не “Гітлер’югенд” — це гірше. Вибачте, що я це говорю, але, по суті, вони стали гіршими за Гітлера, стосовно дітей вони стали гіршими. Вони зробили це жорсткіше. Вони виховують на такій брехні, якою не говорив Геббельс, зокрема. Я зараз не виправдовую ані Гітлера, ані Геббельса, але вони гірші за них. Це факт. Те, що вони говорять дітям і як вони вкладають зброю до їхніх рук. Вони відкрито кажуть: ви повинні вбивати заради нас, щоб ми сиділи у Кремлі; ви маєте вбивати того, кого ми скажемо”, — констатував гість ефіру.

На думку Павла Лисянського, починати деідеологізацію покоління, що підростає у РФ, необхідно вже зараз. Це можна робити через онлайн-платформи, щоб діти мали альтернативні джерела інформації. Тим більше, що, за словами правозахисника, частина російських батьків і навіть учителів незадоволені пропагандою у школах.

“Батьки із середнього класу, які навчають дітей у звичайних школах, але мають гроші, зараз вивозять своїх дітей, наприклад, до Казахстану, до інших країн, щоб діти не були зомбовані ідеологією. Щобільше, в Росії є опір вчителів, є профспілка вчителів, яка бореться з цими уроками. Є вчителі, які, коли у розкладі є або “урок мужності”, або ще щось ідеологічне, використовують ці години для вивчення профільного предмета. Такі факти є. Таких учителів звільняють. Але я можу сказати, що там такий опір є”, — розповів гість ефіру.

Нагадаємо, директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки, засновник “Східної правозахисної групи” Павло Лисянський розповів в ефірі FREEДОМ, що Росія з 1 вересня 2024 року запровадить у школах на окупованих територіях України новий предмет “Основи державної безпеки та захисту Батьківщини”. Він включатиме вогневу, тактичну, бойову підготовку школярів, починаючи з 13 років. Наразі у РФ готують тисячі інструкторів для бойового вишколу дітей на окупованих територіях.

Прямий ефір