Невдачі на фронті сильніше загрожують путінському режиму, ніж внутрішній протест — думка російського журналіста

Ілюстративне фото: apnewsua

Попри радикалізацію антивоєнних протестів у Росії, партизанська боротьба залишається долею одинаків. Набагато серйозніше російському режиму загрожують невдачі на фронті. Деокупація, наприклад, захопленої частини Запорізької області може призвести до непередбачуваних наслідків для Кремля. Такою думкою сьогодні, 8 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився заступник головного редактора російського видання “Верстка” Олексій Левченко.

За його словами, хоча рік, що минув, ознаменувався підпалами військкоматів у РФ та іншими підпільними формами протесту, який все більш радикалізувався, в абсолютних цифрах кількість партизанів — мізерна. Левченко вважає, що масовим рух, швидше за все, не стане.

“Це залежить від того, наскільки ефективно держава може запобігати таким діям… Зараз інструменти в Росії досить серйозні. Репресивний апарат для цього є. Людям складно організовувати якісь великі групи. Якщо це якась велика група, туди, напевно, будуть введені агенти ФСБ, або навіть агенти ФСБ ці групи іноді організують. І таких процесів було чимало. Тому поки що складно людям організовувати якісь великі групи. Невеликі групи чи одинаки, звичайно, залишаться, і цей опір нікуди не подінеться”, — коментує гість ефіру.

На його думку, масовий радикальний протест у Росії зараз може виникнути, швидше, через зовнішні причини. Саме через них ситуація може різко змінитись.

“Наразі найбільш серйозним ризиком для російського режиму стає не внутрішній протест, а ті чи інші невдачі на фронті. Припустимо, якась чергова велика поразка. Наприклад, втрата окупованої частини Запорізької області може призвести до того, що всередині російського режиму, всередині оточення Путіна, виникнуть дуже серйозні сумніви щодо здатності Путіна керувати ситуацією і взагалі довести цю війну бодай до якогось прийнятного кінця. Це серйозний ризик, який може спричинити ті чи інші непередбачувані наслідки”, — коментує Левченко.

Він зазначив, що у світі більшість протестів виникала через якусь несправедливість, на яку реагувало суспільство. Однак у Росії воно надто задавлене.

“Прогнозувати, що саме зараз станеться щось подібне, складно, але водночас суспільство перебуває у стані сильної тривожності, нерозуміння, куди воно рухається… Ризик того, що якась несправедливість викличе неконтрольований протест, існує для влади та підкріплюється ризиком внутрішньоелітного розколу, який також можливий за умов невдач на фронті, за умов військових поразок”, — зазначив заступник головного редактора “Верстки”.

На думку Олексія Левченка, навряд чи приводом стане нова хвиля мобілізації, тим більше, що Кремль, швидше за все, спочатку проводитиме її приховано.

Читайте також: “Ми побачимо сталінські масштаби”: в РФ репресують підлітків, правозахисники біжать (ВІДЕО)

Прямий ефір