Франція розглядає можливість відправки своїх солдатів на територію України. Як зазначає французька газета Le Monde, військова присутність держави могла б захистити частину території України. Також за певних умов і Канада може відправити своїх військових, інформує FREEДОМ.
Поява французьких військових на території України може поставити перед Росією стратегічну дилему. Як пише Le Monde, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в країні під прикриттям були присутні радники і співробітники спецслужб, які консультували Київ.
“Дії цих служб за своєю природою таємні, а отже, не підпадають під дію законів війни”, — пояснив колишній співробітник Генерального директорату зовнішньої безпеки Франції Вінсент Крузе.
Згідно з даними пресслужби Сухопутних військ ЗСУ, у складі офіційного Інтернаціонального легіону за Україну продовжують воювати тисячі іноземців. І впровадити ще десятки, сотні або навіть тисячі іноземних військових — не проблема, вважають експерти.
“У нас можливі абсолютно гнучкі системи, це і процедура голосування в парламенті про допуск іноземних контингентів. До речі, не розміщення іноземних баз, тому що заборонено в Конституції, а контингентів для виконання певних завдань, зокрема, не тільки на передовій, і в тилу, гуманітарних, тилових функцій, які теж потрібно виконувати. Там і розмінування, й інші функції, різні формули можливі”, — каже керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Слідом за Францією про готовність відправити свій військовий контингент до України заявила Канада. Її міністр оборони Білл Блер зазначив, що солдати не братимуть участі в бойових діях, але готові займатися навчанням українських військових.
“Ми тренуємо українців скрізь, але я думаю, було певне визнання того, що деякі з цих тренувань є складними, оскільки важко вивезти людей з України для проходження тренувань. Тому були деякі дискусії про те, чи можемо ми зробити це більш ефективно, і чи можливо це зробити в Україні”, — сказав Блер у коментарі виданню Toronto Star.
Крім Франції та Канади, ідею можливого відправлення іноземних військ на територію України також підтримали глава Генштабу Нідерландів генерал Онно Ейхельсгейм, прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас, міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.
“Ми бачимо, що є певна військова коаліція, яка формується навколо України. Це перехід можливо навіть на наступний етап. Зараз ми можемо говорити про партнерські стосунки, коли Захід підтримує Україну, а далі це можуть бути вже фактично стосунки на рівні союзників, які готові прийти на допомогу не тільки озброєнням чи фінансами, але й своїми контингентами”, — прокоментував Мусієнко.
Поки держави-партнери України розглядають варіанти відправки своїх військових контингентів на українську територію, Київ очікує на постачання боєприпасів. Заступник міністра оборони Чехії зазначив, що протягом кількох тижнів Київ отримає перші снаряди, придбані за межами ЄС. Йдеться про 800 тис. снарядів, які Прага знайшла за кордоном.
Читайте також: Чи можливе відправлення західних військ в Україну: гучну заяву Макрона аналізували експерти
Раніше керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко сказав, що Сухопутні війська країн Європи на території України можуть виконувати різні функції і завдання, тим самим не порушуючи норми міжнародного права. Приплив добровольців до Інтернаціонального легіону територіальної оборони України, який входить до складу Збройних сил, також може відбуватися абсолютно легально.