“Можуть бути різні сценарії”: пропозицію Макрона про введення сухопутних військ в Україну проаналізував Мусієнко

Олександр Мусієнко. Фото: uatv.ua

Сухопутні війська країн Європи на території України можуть виконувати різні функції та завдання, тим самим, не порушуючи норми міжнародного права. Приплив добровольців до Інтернаціонального легіону територіальної оборони України, який входить до складу Збройних сил України, також може проходити абсолютно легально. Безліч завдань, починаючи від гуманітарних, закінчуючи розмінуванням територій, можуть виконуватися солдатами армій європейських країн. Про це сьогодні, 1 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Я б не виключав різні сценарії, коли ми можемо бачити не зовсім відкриту, явну і пряму підтримку. Наприклад, в Україні діє Інтернаціональний легіон у складі Збройних сил України. Ми можемо побачити приплив добровольців. Захочуть добровольці приїхати, допомогти Україні в цій боротьбі. Хіба можуть їм заборонити, коли вони хочуть підписати контракт зі Збройними силами України? Тим самим вони не будуть порушувати норми міжнародного права. А Росія порушує”, — розповів він.

Експерт зазначив, що існує безліч місій для іноземних військових, виконання яких стратегічно важливе для України. Росія не зможе довести, що це іноземне втручання і звинуватити в порушенні міжнародного права членів НАТО.

“Нехай Росія доводить, що присутність людей, які допомагають Україні, — це пряме іноземне втручання. У Конституції України не заборонено допускати іноземний контингент для виконання певних завдань — служба в тилу, гуманітарні місії, виконання тилових функцій, розмінування тощо. Різні формули можливі”, — підкреслив він.

Читайте також: “Боротьба українців — це і наша боротьба”: Франція та Естонія заявили про готовність відправити власних солдатів в Україну (ВІДЕО)

Прямий ефір