Навіть із потужними системами ППО Росії важко забезпечити ефективний захист своїх територій, — Ступак

Іван Ступак. Скріншот: uatv.ua

Попри сильну радіоелектронну боротьбу й успішні випадки оборони, Росії все одно не вистачає засобів протиповітряної оборони (ППО). Про це сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

“Дійсно, потрібно визнати, що засоби протиповітряної оборони там сильні. І не всі спроби прольоту безпілотників територією Росії закінчуються успішно. Дуже сильна радіоелектронна боротьба, коли безпілотники просто втрачають орієнтири і падають”, — сказав він.

Як приклад Ступак навів випадок, що стався в ніч на 26 листопада, коли безпілотний літальний апарат упав на житловий багатоповерховий будинок у Тулі.

“Безпілотник просто був задушений засобами радіоелектронної боротьби. Він втратив зв’язок з оператором і під дією сили земного тяжіння пішов донизу і зустрівся з першою-ліпшою перешкодою, яка трапилася на його шляху, — житловим будинком”, — розповів він. 

Однак Росії все ж не вистачає самих засобів протиповітряної оборони, акцентує військовий експерт.

“Ми не стверджуємо, що їх зовсім немає, але їхня кількість обмежена. На підтвердження цього твердження можна навести звіт британської розвідки, який наголошує на тому, що С-400, один із передових комплексів РФ, перемістили з Калінінграда ближче до України, або на передову лінію, або в Бєлгородську, Брянську, Курську області — далі від кордонів НАТО. Таким чином, можна зробити висновок, що через велику територію засобів ППО недостатньо, а їм потрібно все більше захищатися”, — резюмував Іван Ступак.

Читайте також: У Європі впевнені, що українські порти працюватимуть — Лакійчук про допомогу на відновлення інфраструктури

Раніше політолог Ігор Петренко зауважив, що Путін розуміє тільки силу, тому систематичні удари у відповідь по Росії, разом із використанням протиповітряної оборони, здатні утримувати Кремль від атак на інфраструктуру України.

Прямий ефір